Internet mobilny w Polsce: Orange i Plus na czele w marcu – ranking RFBenchmark

Portal RFBenchmark.pl na podstawie 23884 pomiarów użytkowników aplikacji mobilnej opublikował ranking operatorów komórkowych w Polsce w marcu 2018. Przedmiotem badań była szybkość i jakość Internetu mobilnego. W kategorii średniej szybkości pobierania danych LTE najlepszym operatorem okazało się Orange, a pod względem średniej szybkości wysyłania - Plus.

 

 

W kategorii skupiającej uwagę największą uwagę (średnia szybkość pobierania danych) nastąpiły zmiany. T-Mobile, dotychczasowy lider rankingu, stracił pierwsze miejsce. Najlepszym wynikiem w marcu może pochwalić się Orange (21,44 Mb/s), a na drugim miejscu znalazł się Plus (21,11 Mb/s). T-Mobile zajmuje obecnie trzecie miejsce z wynikiem średniej szybkości pobieranych danych wynoszącej 20,33 Mb/s. Stawkę w marcu zamyka Play z wynikiem 19,31 Mb/s.

Plus w dalszym ciągu prowadzi w kategorii średniej szybkości wysyłanych danych. Ten operator w porównaniu do lutego poprawił także swój wynik - z 9,86 Mb/s do 11,7 Mb/s. Pozostali operatorzy zacięcie konkurują o drugie miejsce. Play zajął drugą pozycję (8,38 Mb/s), za nim jest T-Mobile (8,35 Mb/s), a ostatnie miejsce przypadło Orange (8,32 Mb/s).

W marcu najniższą wartość ping oferował Play (39,06 ms). Na drugim miejscu znalazł się T-Mobile (40,4 ms), a rzutem na taśmę miejsce na podium marcowego rankingu uratował Orange. Pomarańczowy operator odnotował niewiele gorszy wynik w porównaniu do T-Mobile (40,73 ms). Na ostatnie miejsce spadł Plus. Użytkownicy tej sieci musieli w marcu zadowolić się najwyższą spośród polskich operatorów wartością ping (41,05 ms).

Ranking Operatorów Komórkowych RFBenchmark to cykliczny, comiesięczny niezależny raport powstały na podstawie pomiarów użytkowników aplikacji. Jego celem jest zwiększanie świadomości Internautów w Polsce i rozwijanie transparentnego rynku usług telekomunikacyjnych.

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej - między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

Zebrane wyniki wszystkich użytkowników prezentowane są na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej www.rfbenchmark.pl. Zwizualizowane w ten sposób dane informują o zasięgu, jakości Internetu mobilnego oraz lokalizacji nadajników sieci komórkowych.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.