Internet & Gry - ReklamaSieci kablowe

Internet UPC najszybszy w Polsce według Ookla Speedtest i SpeedTest

UPC Polska oferuje najszybszy internet w Polsce – wynika z certyfikatu Ookla® Speedtest® i rankingu SpeedTest.pl. Operator rusza z kampanią promującą pozycję lidera.

 

Według Ookla® Speedtest®*, w ramach którego klienci wykonali w I półroczu ponad 9 milionów testów, UPC Polska był najszybszym w Polsce. Pozycję najszybszej sieci ogólnopolskiej potwierdził też ranking ogólny SpeedTest.pl** , w ramach którego klienci UPC wykonali blisko 1,2 mln testów. Dodatkowo, pozycję lidera UPC wykazał też Pro Speed Test, certyfikowane narzędzie w badaniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej, według którego UPC Polska oferuje swoim klientom najwyższą średnią prędkość internetu ze wszystkich operatorów ogólnopolskich.***

“Jesteśmy dumni, że dwa uznane rankingi prędkości sieci w Polsce, Ookla® Speedtest® oraz SpeedTest.pl, potwierdziły niekwestionowaną pozycję lidera UPC jako najszybszego ogólnopolskiego dostawcy internetu w pierwszej połowie roku. Podkreśla to nasze zaangażowanie w zapewnianie klientom najwyższej jakości nielimitowanego internetu, dającego im nieograniczone możliwości zdalnej pracy, nauki i korzystania z cyfrowego świata w czasie pandemii.”Bogdan Bucurei, CMO UPC Polska

Osiągnięte przez UPC wyniki to efekt wieloletnich inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej, a także systematycznego podnoszenia średniej prędkości oferowanej klientom, która wynosi obecnie ponad 270Mb/s. UPC nieustannie, ostatnio o 3 nowe miasta, poszerza także zasięg internetu gigabotowego. Prędkością 1Gb/s mogą się cieszyć już klienci w 62 miastach w całej Polsce, co przekłada się na ponad 2,5 miliona gospodarstw domowych.

Stronę kreacyjną kampanii „Internet UPC najszybszy w Polsce” przygotowała agencja K2, a zakup mediów zrealizowała OMD.

 

* Nagroda za najszybszy internet domowy w Polsce za okres 01.01-30.06.2020 r. na podstawie danych od Ookla® of Speedtest Intelligence® (szczegóły na dedykowanej LP).

** Internet UPC najszybszy wśród sieci o zasięgu ogólnopolskim w Rankingu Ogólnym na SpeeedTest.pl za okres 01.01-30.06.2020 r.

*** Wyniki analiz udostępnione przez UKE, obejmują ponad 240 tys. pomiarów prędkości wykonanych przez użytkowników od grudnia 2019 do końca maja 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *