DVB-TMediaRadioZapowiedzi TV

IX Dziękczynienie w Rodzinie w Radio Maryja i TV Trwam (wideo)

W Toruniu odbędzie się dziś IX Dziękczynienie w Rodzinie. Wydarzenie co roku gromadzi sympatyków Radia Maryja z kraju i zagranicy. Uczestnicy tegorocznego spotkania w południe będą uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Wezmą także udział w szeregu wydarzeń artystycznych. Transmisje z Dziękczynienia przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.


Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla dzieci dostępny będzie plac zabaw. Stanie też m.in. miasteczko sportowe oraz miasteczko strażackie.

Państwowa Straż Pożarna będzie prowadzić akcję edukacyjną nt. bezpieczeństwa – mówi st. kpt. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu.

– Będą samochody pożarnicze, będziemy mieć zadymiony namiot, gdzie dzieci w bezpiecznych warunkach będą mogły wejść, zobaczyć jak wygląda pożar i otrzymają wskazówki jak zachować się podczas takiego pożaru. W naszej strefie stanie również symulator dachowania, gdzie dorośli będą mogli wejść do środka, zapiąć pasy i w kontrolowany sposób przeżyć dachowanie samochodu. Będziemy mieć specjalny tor z alko- i narko-goglami. Pokażemy trzeźwym osobom, poprzez założenie specjalnych gogli, jak zachowuje się nasz organizm po spożyciu alkoholu i po spożyciu narkotyków – że to ma duży wpływ i nie powinniśmy korzystać z tego rodzaju używek wyjaśnia st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Przy ul. Starotoruńskiej stanie także miasteczko zdrowia, w którym będzie można przeprowadzić bezpłatne konsultacje z zakresu onkologii, kardiologii i diabetologii.

Przez cały dzień z centrum miasta na miejsce spotkania kursować będą specjalnie oznakowane, bezpłatne autobusy dla mieszkańców.

IX Dziękczynienie w Rodzinie w Toruniu odbywa się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, ministra obrony Antoniego Macierewicza, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *