Media

Izabella Wiley wyróżniona przez amerykańskie stowarzyszenie Women in Cable Telecommunications

Amerykańskie stowarzyszenie skupiające kobiety w mediach Women in Cable Telecommunications (WICT) przyznało tytuł „Woman to Watch 2018” w kategorii „Programmer” Izabelli Wiley, dyrektor generalnej A+E Networks na Europę Środkowo-Wschodnią. Od 1991 roku WICT wyróżnia tytułem „Woman to Watch” liderki branży telewizji kablowej, które miały znaczący wpływ na promocję i rozwój swoich firm i całego rynku. Informację ogłoszono 2 sierpnia na stronie internetowej stowarzyszenia.
 

 
Izabella Wiley pełni obowiązki dyrektor generalnej na Polskę w A+E Networks od 2013 roku, a od lipca 2017 roku odpowiada za 17 rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. WICT doceniło Wiley za m.in. stworzenie silnego portfolio czterech kanałów dokumentalno-rozrywkowych w regionie (HISTORY, H2, Crime+Investigation, Lifetime), za wspieranie rozwoju zawodowego i osobistego kobiet w ramach organizacji LiderShe, a także inicjatywę corocznego Śniadania Kobiet Mediów organizowanego w ramach konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.
Izabella Wiley to doświadczona managerka na polskim rynku telewizyjnym. W przeszłości przez 13 lat pracowała w oddziale amerykańskiego Viacomu, nadawcy m.in. kanałów MTV, Nickelodeon i Comedy Central. Była jedną z kluczowych osób uruchamiających 17 lat temu stację MTV Polska. Odpowiadała za biznes tego nadawcy m.in. w krajach nadbałtyckich i na Ukrainie. Została zaliczona do grona 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce wedle miesięcznika Home & Market, była finalistką nagrody BRE Banku oraz Radia PIN „Businesswoman Roku” oraz zaliczono ją do 20 najważniejszych kobiet w biznesie wedle dziennika Rzeczpospolita.
Wiley jest pierwszą kobietą z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, która otrzyma tytuł „Woman to Watch” podczas gali WICT Touchstones Luncheon 15 października w Nowym Jorku. Laureatkami nagrody w ubiegłych latach były m.in. Bernadette Aulestia (Executive Vice President, HBO), Tina Thornton (Senior Vice President ESPN), czy Kathleen Finch (Senior Vice President/General Manager, HGTV).
Stowarzyszenie non-profit Women in Cable Telecommunications to najstarsza i największa, licząca 10 000 członkiń organizacja skupiająca kobiety w ramach branży telekomunikacyjnej w USA. Od 1979 roku jej misją jest wspieranie rozwoju i pozycji kobiet na rynku mediowym poprzez dedykowane programy liderskie. Siedziba WICT mieści się w Waszyngtonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *