Jedynka zaprasza na audycje poświęcone Narodowemu Czytaniu

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tegorocznej edycji zaplanowano na sobotę 2 września br. Z tej okazji Program I Polskiego Radia przygotował specjalne audycje poświęcone akcji.
 
Finał Narodowego Czytania poprzedzą w Jedynce m.in. audycje Redakcji Kultury i Edukacji w audycji „Kultura na wakacje” (tematyka: Stanisław Wyspiański – malarz, dramaturg, twórca teatralny, filozof; osoby w „Weselu”, czyli geneza i wymowa utworu”; ważne inscenizacje i ekranizacje „Wesela”). Emisja 27, 28 i 30 sierpnia po godz. 21.00.
Od 28 sierpnia do 1 września w „Lecie z Radiem” (od godz. 9.10) rozmowy z aktorami grającymi w „Weselu” w Ogrodzie Saskim, a popołudniowym paśmie „Ekspres Jedynki” materiały pt. „Kto jest kim w Weselu?” i relacje z prób w Ogrodzie Saskim oraz z Teatru Polskiego Radia, gdzie dziennikarze radiowej Jedynki wcielają się w role z dramatu. Sceny te emitowane będą 2 września przez cały dzień (od godz. 5.00 do północy – w obsadzie m.in. Maria Szabłowska, Sława Bieńczycka, Jolanta Fajkowska, Agnieszka Kunikowska, Rafał Porzeziński, Jacek Raginis-Królikiewicz, Paweł Sztompke, Roman Czejarek, Bogdan Sawicki), a reportaż z nagrania dramatu Wyspiańskiego przez dziennikarzy Jedynki usłyszymy 31 sierpnia o godz. 10.20.
2 września od godz.11.20 do uroczystego zakończenia Narodowego Czytania przez Parę Prezydencką (ok. godz. 19.00), Program 1 będzie relacjonować przebieg wydarzeń z Ogrodu Saskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *