Jerzy Owsiak rezygnuje z kierowania fundacją WOŚP (wideo)

– Fundacja się nie podda, ale jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkich tych szaleńców to powstrzyma – powiedział Jerzy Owsiak na konferencji prasowej. Szef Orkiestry oświadczył, że rezygnuje z kierowania WOŚP, choć nadal będzie ją wspierał.

Jerzy Owsiak ogłosił rezygnację z kierowania fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) na konferencji prasowej w poniedziałek, po niedzielnym finale i informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

– Ta nienawiść, która jest gdzieś w ludziach, eksplodowała w sposób ekstremalny. Trudno winić organizatorów. To się wydarzyło na bliskiej sercu wielu Polaków imprezie mówił Jerzy Owsiak. – Jesteśmy otwarci, nasza scena była też otwarta, masa ludzi przeszła przez studio.

Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP powiedział Jerzy Owsiak. – Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robiąstwierdził.

Jerzy Owsiak skierował swoje słowa w kierunku prawicowych portali czy wypowiedzi jednej z posłanek. – To jest ten tekst, który się sączy – podkreślił.

– Nie będę już podejmował żadnych decyzji. Może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali otwartą przestrzeń do takich działań, do języka nienawiści. Proszę mi pokazać wyrok sądowy, osoby, które za taki język zostały skazane. Ja mam taki wyrok, okazuje się, że ja mówię językiem nienawiści.

Jerzy Owsiak poinformował, że będzie nadal wspierał działania fundacji WOŚP. 

źródło:Gazeta Krakowska/WOŚP


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *