DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Jesień 2021 w TVP Dokument

Portrety dokumentalne, emisja od 20 września. Poniedziałek, godz. 20:10. Cykl przedstawia sylwetki najważniejszych polskich dokumentalistów — portrety reprezentantów kilku pokoleń polskiej dokumentalistyki m.in. Macieja Cuske, Macieja Drygasa, Marii Dłużewskiej i innych.

 

Premierowe odcinki „Portretów dokumentalnych” w każdy poniedziałek poprzedzi dodatkowo pasmo „Klasyka polskiego dokumentu”, w którym widzowie zobaczą filmy wspomnianych artystów. W każdym tygodniu TVP Dokument zaprezentuje innego reżysera i jego twórczość.

Polskie dziedzictwo, emisja od 26 września
Niedziela, godz. 18:15

Cykl dokumentalno-historyczny opowiadający o ciekawostkach i legendach dotyczących bogatego dziedzictwa kulturowego I Rzeczypospolitej.

Prowadzący, Stefan Tompson, popularyzator polskiej historii, współautor filmu dokumentalnego „Oni budowali nasze szczęście” zaprezentuje najciekawsze zabytki znajdujące się na terenie Litwy i Ukrainy.

Będą to zarówno miejsca znane z popularnych przewodników, jak i te, o których pamięta niewielu.
10 odcinków

Reżyseria: Maciej Kłobucki

KONTYNUACJE

Barbara Włodarczyk zaprasza, emisja od 21 września
Wtorek, godz. 21:15

Kolejny sezon cyklu poruszający ważne kwestie o tematyce międzynarodowej i społecznej. Gospodynią programu jest słynna dokumentalistka Barbara Włodarczyk, która omawia filmy z reżyserami i ekspertami tematu.

W tym sezonie przedstawione zostaną filmy dotyczące m.in.: sytuacji w Libanie, Anglii i Szkocji po Brexicie oraz Słowacji.

15 odcinków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *