NC+Sport w TVZapowiedzi TV

Jesień na kanale Motowizja

Pomimo słonecznej pogody i wciąż trwających wakacji, większość z nas myśli już o powrocie do szkoły, pracy i o nadchodzącej jesieni. Motowizja przygotowuje się na tę zmianę aury i proponuje swoim widzom jesienną ramówkę, pełną sportowych wrażeń i emocjonujących programów.

 

 

 

Sezon jesienny w Motowizji to nowe odcinki ulubionych programów oraz magazynów. Na widzów czekają premiery Autoportretu Ostrego, Motojazdy, Motośladu, Na Osi oraz magazynów sportowych takich jak Motowizja Sport PL czy AutoSpeed. We wrześniu swoją premierę będzie miał także dwuczęściowy dokument z serii Motoikony, o jednym z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych wszechczasów – Krzysztofie Hołowczycu. Jesień to również czas rozstrzygnięcia serii wyścigowych i rajdowych obecnych na antenie Motowizji.

We wrześniu kończy się sezon zasadniczy w Monster Energy NASCAR Cup Series. Wyścig Brickyard 400 na Indianapolis Motor Speedway będzie ostatnią szansą na awans do fazy playoff, w której to po raz pierwszy czeka nas runda na rovalu w Charlotte. Transmisje wyścigów NASCAR w każdą niedzielę września.

Pierwszy weekend września to także powrót z wakacji kierowców Euroformuły Open oraz GT Open. Obie serie rywalizować będą na brytyjskim torze Silverstone. Transmisje z  wyścigów na antenie Motowizji będą miały miejsce 1 i 2 września, odpowiednio o godz. 15:00 i 13:30. Trzy tygodnie później odbędzie się runda na legendarnym obiekcie w Monza. Wyścig na żywo do zobaczenia 22 i 23 września, również o 15:00 i 13:00. W październiku obie serie pojawią się w Hiszpanii. W pierwszy weekend miesiąca na torze Jerez odbędzie się przedostatnia runda Euroformuły Open, a dwa tygodnie później obie serie zakończą sezon na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Ostatnie starty odbędą się również w ramach niemieckich serii wyścigowych. Najpierw 8 i 9 września Porsche Carrera Cup Deutschaland, ADAC GT Masters oraz ADAC TCR Germany będą rozgrywać się na torze Sachsenring (transmisje odpowiednio o godz. 11:25, 13:10, 16:45 w sobotę oraz o godz. 9:45, 13:05 i 15:55 w niedzielę), a dwa tygodnie później o tej samej porze wszystkie trzy serie będą miały swoje rundy na torze Hockenheimringu.

Dla fanów rajdów to będzie najgorętszy okres w roku. Najpierw pod Krakowem rozegra się Rajd Polski Historyczny – jeden z najważniejszych rajdów na regularność na świecie, któremu towarzyszyć będzie w tym roku Rajd Polski Nowych Energii. Motowizja jest patronem medialnym tego wydarzenia. Trzy tygodnie później najlepsi rajdowi kierowcy Europy zjadą do Mikołajek, gdzie odbędzie się Rajd Polski – finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Europy (sezon zakończy się w październiku Rajdem Liepaja). Przygotowaniem do rywalizacji na mazurskich szutrach dla załóg RSMP będzie litewski Rajd Elektrenai. W międzyczasie załogi MPHRR oraz HRSMP wystartują w Rajdzie Wisły. Sezon rajdów na regularność zakończy się październikowym Retro Prząśniczka Rally. Wrzesień i październik to także miesiące pożegnań dla OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie, gdzie czekają nas jeszcze trzy rundy oraz Driftingowych Mistrzostw Polski, które rywalizować będzie w Słomczynie i Modlinie. Relacje ze tych wszystkich wydarzeń sportowych do zobaczenia w Motowizji!

Fani sportu motocyklowego będą mogli natomiast nacieszyć oczy podsumowaniem rywalizacji w ramach Isle of Man Classic TT, a dodatkowo wyścigiem Bol d’Or, który to rozpocznie nowy sezon FIM EWC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *