Cyfrowy PolsatPolecanePolsat

Polsat Newsplus 2 zamiast Polsat News 2

Polsat News 2 zmieni się w Polsat Newsplus2 i ma nadawać z dwugodzinnym opóźnieniem do Polsat News – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

 

 

 

 

Z wcześniejszych informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynikało, że jesienią Polsat News 2 zmieni się w Polsat Newsplus 2. Nadawca złożył w tej sprawie wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o zmianę nazwy kanału, oraz jego charakteru – ma nadawać z dwugodzinnym opóźnieniem w stosunku do anteny Polsat News. Wedle wcześniejszych zapowiedzi, program miał wystartować po wakacjach.

– Wystąpiliśmy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę nazwy. W tej chwili nie emitujemy premierowych audycji, docelowo zobaczymy, jak będzie ten kanał wyglądał. Nie jest tajemnicą, jakie były wyniki oglądalności. Szukamy na niego nowego pomysłu informuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

Dodał także, że dwugodzinne opóźnienie w nadawaniu, w stosunku do anteny Polsat News ma być spowodowane m.in. tym, że nie wszyscy widzowie zdążą na czas, by zobaczyć aktualne serwisy informacyjne.

– Jeżeli rzeczywiście będzie tak, że kanał będzie przesunięty o 2 godziny, to uważamy, że jest grupa widzów, która chce oglądać programy informacyjne, a nie zawsze ma czas, żeby je obejrzeć o pierwotnej porze nadawania. Na przykład publicystykę czy „Wydarzenia”. Wynik oglądalności nie był spektakularny, wpadliśmy na nowy pomysł i będziemy próbować go realizowaćpowiedział Matwiejczuk.

 

źródło: Wirtualnemedia.pl

Jeden komentarz do “Polsat Newsplus 2 zamiast Polsat News 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *