MediaPolsatZapowiedzi TV

Jesień w Polsat Play

Dwóch dziennikarzy i dwie zupełnie różne osobowości: Jacek Balkan dziennikarz motoryzacyjny oraz Kuba Wątły dziennikarz – nie związany z branżą motoryzacyjną, jednak zaciekawiony niezwykłymi eksperymentami, które potwierdzą lub obalą funkcjonujące mity.

Autościema – pogromcy mitówNowość

Dwóch dziennikarzy i dwie zupełnie różne osobowości: Jacek Balkan dziennikarz motoryzacyjny oraz Kuba Wątły dziennikarz – nie związany z branżą motoryzacyjną, jednak zaciekawiony niezwykłymi eksperymentami, które potwierdzą lub obalą funkcjonujące mity.

Nowa „Autościema”, to program dla fanów motoryzacji, programów popularnonaukowych oraz tych, którzy chcą się przed telewizorem odprężyć i dobrze bawić. Humor w dobrym wydaniu, okraszony arcyciekawymi materiałami. Jakie mity sprawdzimy? Oto kilka z nich: Czy uda się wydostać z tonącego auta? Czy po zatankowaniu benzyny do silnika Diesla zepsujemy auto? Ile wytrzyma człowiek zamknięty w aucie w upalny dzień? Czy można niechcący odpalić poduszki powietrzne? Czy po zjedzeniu jabłek alkomat wykaże alkohol podczas badania? Chętnie sprawdzimy! Czy auta rzeczywiście palą tyle ile podają sprzedawcy? Czy rzeczywiście można tankować olej po frytkach?

Mitów są tysiące, ponadto widzowie dostarczać będą ich kolejne setki.

Autościema – pogromcy mitów – środa 22:00

Eko PatrolNowość

Eko Patrol to program o ludziach, dla których walka o życie zwierząt to coś więcej niż po prostu praca. Eko Patrol to nazwa referatu warszawskiej Straży Miejskiej powołanej w celu niesienia pomocy rannym i bezdomnym zwierzętom. W działania Eko Patrolu są zaangażowani nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy ogrodu zoologicznego i mieszczącego się tam Ptasiego Azylu wraz z jego kadrą weterynaryjną, pracownicy Ośrodka Lasów Miejskich, do którego trafiają dzikie zwierzęta, czy wreszcie pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt na Paluchu i rzesza wolontariuszy, weterynarzy czy po prostu zatroskanych losem zwierząt ludzi, który swój czas wiedzę i poświęcają niesieniu pomocy.

Zobaczymy więc jak Eko Patrol ratuje uwięzione w dziupli maleńkie dzikie kaczki, młodego łosia błąkającego się po miejskich ogródkach działkowych, zaskrońca, który nieoczekiwanie przypełzł do cukierni czy wreszcie bardzo przyjaznego psa, którego właściciel niemal zagłodził na śmierć. Każda historia ma swój finał – czasem bardzo szczęśliwy, ale czasem tragiczny. Najważniejsze jest jednak to, że ludzie nie przechodzą obojętnie obok nieszczęścia zwierząt i jeśli sami nie są w stanie pomóc, wzywają specjalistów od przypadków trudnych, czyli Eko Patrol.
Eko Patrol – środa 16:00

Selekcja 20. edycja

„Selekcja” to od 20 lat corocznie organizowana jedna z najtrudniejszych prób terenowych wzorowanych na testach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych urosła już do rangi legendy. Major Arkadiusz Kups , były oficer jednostek specjalnych ze swoim zespołem instruktorskim realizuje ją na poligonie drawskim. Selekcja przyciąga na start prawdziwych twardzieli i nie zawsze są to mężczyźni. Pięć dni i nocy przy minimalnej dawce snu, w ekstremalnych temperaturach, w ciągłym stresie i przy ogromnej presji instruktorów realizowane są wyczerpujące konkurencje, przesłuchania i mordercze próby. Z kilku setek do końca gry dociera garstka tych najtwardszych. Zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród, bo dotarcie do finału jest zwycięstwem samym w sobie. Staje się prawdziwym wyzwaniem dla ludzi o żelaznej psychice i wszechstronnym przygotowaniu fizycznym.

Kamery towarzyszą uczestnikom prawie na każdym kroku i pokazują to co wydarzyło się w Ośrodku Szkolenia Specjalnego w Jaworzu. W tym sezonie bardzo wymagający był etap wodny realizowany w dzień i w nocy, po którym odpadło ponad 30 procent uczestników. W tym roku zdecydowanie mocniejszy akcent Organizatorzy przesunęli na ćwiczenia wytrzymałościowe i działanie w stanie zmęczenia i stresu.

Selekcja – piątek 22:00

Chłopaki do wzięcia

Nie lubią słowa „singiel”, bo uważają je za zbyt wyszukane. Wolą swojskie „kawaler”. „Chłopaki do wzięcia” znów na wyboistej drodze miłości i wciąż w podróży, której celem jest ta Jedna Jedyna. Nie mogą opędzić się od dziewcząt, które poznali dzięki udziałowi w serii dokumentalnej, ale trudno im się zdecydować, bo ich wymagania co do płci pięknej rosną. W nadchodzącym sezonie czekają naszych bohaterów zarówno rozczarowania, jak i nowe znajomości.

Poznamy też nowych bohaterów, którzy szukają miłości. Będzie nim rozśpiewany Andrzej zwany Andelkiem, który marzy, że znajdzie dziewczynę w sam raz dla siebie, ale o swoich eks wypowiada się bardzo niepochlebnie. Czy to dobrze wróży ewentualnej przyszłej narzeczonej? Dzięki pomocy biura matrymonialnego pani Agaty, Jarek poznał dziewczynę, ale ingerencja jej matki zniweczyła plany młodych ludzi. Niełatwe życie ma Romek zwany Napoleonem. Dopiero co znalazł pracę, a już ją stracił. W jego wsi nie ma dziewczyn, więc pozostają mu tylko marzenia o pierwszym pocałunku i wspólnym obiedzie. Grzegorz „Pączuś” nie ma wygórowanych wymagań co do kobiety. Może być nawet o dwa lata od niego starsza, najlepiej zgrabna, choć najważniejsza jest dla „Pączusia” ładna twarz. Czasy imprez ma już za sobą, teraz chciałby się „ustatkować”.

Chłopaki do wzięcia – niedziela 21:30

Drwale i inne opowieści Bieszczadu

Twarde życie na peryferiach cywilizacji niesie ze sobą wiele niespodzianek i wyzwań. Kim są ludzie, którzy zrezygnowali z luksusów miejskiego życia? Czego szukają w dziczy i z czym zmagają się na co dzień? Oryginalne portrety jedynych w swoim rodzaju bieszczadzkich zakapiorów, outsiderów, palaczy i drwali – ludzi niepokornych i twardych. Czasem szukają azylu przed sądami, nieudanymi związkami, alimentami. W surowych wciąż jeszcze Bieszczadach znajdują schronienie.

Poznajemy nowych bohaterów, m.in: młodego Gracjana, który wyspecjalizował się w zrywce ściętych bali i Andrzeja „Hosa”, który o mało nie stracił życia podczas spotkania z niedźwiedzicą. Śledzimy losy „Żmija”, który układa sobie życie i kupił pierwszy dom w Bieszczadach. Dowiemy się jakie ma plany Śliwa po przejściu na emeryturę i jak dla Hanki zaczął się nowy rozdział w życiu.

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednim widzowie usłyszą przebój Krystyny Prońko „Deszcz w Cisnej”.

Drwale i inne opowieści Bieszczadu – niedziela 22:00

Tajna Historia XX wieku

Bogusław Wołoszański – niezmordowany tropiciel zagadek minionego stulecia, popularyzator historii i autor licznych książek zaprosi widzów Polsat Play do odkrywania „Tajnej Historii XX wieku.” Opowie m.in. o tajemniczym zniknięciu Herberta von Dirksena, zdemaskuje legendę złota Wrocławia, przywoła wspomnienia Mellity von Wietersheim-Kramsta o najznakomitszych dziełach sztuki przechowywanych w pałacu jej ojca. Przedstawi koncepcję budowy kosmicznego samolotu „Silbervogel” czy odrzutowego bombowca braci Hortenów, dzięki którym Hitler planował ostrzeliwać Nowy Jork.

Tajna historia XX wieku – poniedziałek 22:00

Poszukiwacze historii

W najnowszym sezonie „Poszukiwaczy historii” w zasięgu wykrywaczy metali archeologa Olafa Popkiewicza i nowego członka ekipy Sebastiana Witkowskiego znajdą się kolejne tajemnice, które zostaną wydarte ziemi. Poszukiwacze odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej.

Walki w Bieszczadach pochłonęły ponad dwa miliony istnień ludzkich. Odkryją tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie, przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej.

Poszukiwacze historii – wtorek 22:00

Łowca pedofilów

Akcje, które prowadzi Krzysztof Dymkowski, były motorniczy z Wrocławia, okrzyknięty łowcą pedofilów zataczają coraz większe kręgi. W sieć Dymkowskiego wpada coraz więcej przestępców. Być może dlatego, że sięga po coraz to nowsze i bardziej udoskonalone metody działań. Wystarczy tylko zwrócić uwagę, że jego ekipa się powiększa. Poza nieodłącznym towarzyszem jego podróży – psem Sarą, w zastawianiu każdej pułapki na pedofila pomaga Krzysztofowi profesjonalna pozorantka – asystentka Karolina.

Ten niekonwencjonalny duet, przemierza Polskę wzdłuż i w szerz i skutecznie zapobiega przestępczości seksualnej, skierowanej przeciwko nieletnim. Jakie są nowe metody działań łowcy pedofilów? Kim są wpadający w ich sidła pedofile?

Łowca pedofilów – niedziela 22:30

Emil – pogromca mandatów

„Emil – pogromca mandatów” nadal tropi absurdy na polskich drogach. Obnaża niekompetencje oraz napiętnuje nadużywanie władzy przez służby. Na przykładzie kierowcy, który otrzymał mandat za wjazd na skrzyżowanie przy zielonym świetle, Emil pokazuje jak bezpodstawne bywają kary nakładane na kierowców.

Emil nie zapomina również o fotoradarach. Słynne „skarbonki” odebrane Straży Miejskiej trafiły do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Emil sprawdzi czy Inspektorzy, popularnie zwani „Krokodylami” prawidłowo i zgodnie z prawem instalują fotoradary w autach, którymi wyruszają na trasy łapać kierowców. Zajmie się też sprawą fotoradarów skrywanych przy trasach za znakami drogowymi i za drzewami .

Okazuje się bowiem, że Inspektorzy nie ustępują w pomysłach na metody ukrywania fotoradarów swoim poprzednikom ze Straży Miejskich. Każda historia w programie z ciekawym bohaterem, każda – z życia wzięta i poruszająca każdego, kto ma w tym kraju prawo jazdy. W każdym odcinku wiele zaskakujących drogowych sytuacji. To wszystko w nowej odsłonie programu: „Emil – pogromca mandatów”.

Emil – pogromca mandatów – czwartek 22:00

Magicy z ulicy

Żadnych lin, zapadni, świateł i montażu. Sztuka iluzji w najtrudniejszym, ulicznym wydaniu! Najlepsi polscy magicy i niezwykłe tricki, które sprawią, że uwierzysz w magię!

Można ich spotkać w wielu Polskich miastach. Najczęściej przechodnie proszą: „wyczaruj mi coś”. Filip spełni właśnie takie życzenie: wyczaruje na jeziorze motorówkę. Zamiast wyczarować można też sprawić, żeby coś zniknęło: Kuba zniknie z plaży czołg.

Niepostrzeżenie, za sprawą Rafała, pewnemu panu znikną: telefon, portfel, zegarek, krawat i pasek. Psychodeliczny Aryman, który ze swoim ciałem potrafi zrobić dosłownie wszystko, np. młotkiem wbije sobie w nos dziesięciocentymetrowy gwóźdź. W tym sezonie, wzorem poprzednich nie zabraknie zaskakujących sztuczek magicznych.

Magicy z ulicy – niedziela 13:00

Jazda z Andrzejem Bachledą

W tym sezonie Andrzej Bachleda zabierze widzów w podróż do Stanów Zjednoczonych – do Utha i Colorado na narciarski road trip, przez stacje Parckcity, Deervalley, Aspen, Vail i Steamboat Springs. Następnie odwiedzi Włochy – region Trentino, a tam pokaże włoski, narciarski styl życia.  W Dolomitach zobaczymy stacje Madonna Di Campiglio, Val di Sole, Passo Tonale, Peio 3000.

Będziemy też w Zakopanym i w Łomnicy Tatrzańskiej, gdzie odkryjemy zaskakujące, piękne widoki i nową dyscyplinę alpejską jazdę przez płoty. Zwiedzimy też ogromne stacje narciarskie blisko lotniska w Genewie (Avoriaz, Fleine, Megeve, Saint Gervais) w regionie Mont Blanc we Francji. W każdym programie będzie jazda, technika, spotkania z ciekawymi gośćmi, gotowanie i inne niespodzianki.

Jazda z Andrzejem Bachledą – grudzień

Kołowrotek

Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański po raz kolejny wyruszy nad najbardziej malownicze zbiorniki wodne w Polsce, aby przeczesać głębiny i złowić duuuuuużą rybę. W naszym programie znajdziecie nie tylko ważne i cenne porady dla pasjonatów „moczenia kija”, ale przede wszystkim masę ciekawostek o rybach i ich środowisku. Adam podczas swojej przygody przeżyje ulewę, podczas której będzie szykował zasiadkę na dzikie karpie.

Razem ze specjalnym gościem muzykiem Markiem Dyjakiem wyruszy w malownicze plenery Bugu. Marek i Adam będą uganiać się za rybami od świtu do zmierzchu rozmawiając o rybach, przyrodzie i o tym co czasami jest najważniejsze – kontakcie z naturą. W kolejnym odcinku znany aktor i doskonały wędkarz Robert Wabich podczas wędkowania z Adamem opowie o swoich przygodach wędkarskich, technice połowu i przygodzie na scenie. Oprócz miłej rozmowy w programie zobaczymy jak nasi bohaterowie będą szukać okoni i czy uda im się złowić jakąś grubszą sztukę.

Kołowrotek – niedziela 9:00

Pilotażowe produkcje

Serial „Więzienie” opisuje życie za murami więzienia. Współegzystują tu dwie bardzo różne od siebie grupy – skazani i służba więzienna. Zajrzymy m.in. do najnowocześniejszego więzienia w Polsce – Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, gdzie pod okiem 200 funkcjonariuszy wyroki odsiaduje ponad 600 skazanych.

Kamera pokaże wszystkie zakamarki zakładu karnego – od celi, po kuchnię, szpital, spacerniak, świetlice terapeutyczne, gabinety psychologów. Będziemy śledzić losy więźniów tzw. trudnych i ciężką pracę służby więziennej, jaką muszą włożyć w ich resocjalizację.

Emisja odcinka 9 listopada o 12:00

„Prom”, to dokument odsłaniający kulisy funkcjonowania jednego z największych pływających hoteli na Bałtyku. Na pokład średnio zabiera 1700 pasażerów oferując im nie tylko nowoczesne kabiny, ale wybór restauracji, sklepów, sale konferencyjne i nowoczesne SPA. Każdy jego rejs to olbrzymie logistyczne wyzwanie.

Wszyscy członkowie załogi oraz personel muszą tworzyć perfekcyjnie zgrany zespół, aby zapewnić podróżnym pełen komfort i bezpieczeństwo. Na czas trwania rejsu tworzą wielką, zróżnicowaną rodzinę. który opowiada o jednym z największych pływających hoteli na Bałtyku, będzie można zobaczyć premierowo 1 listopada o 18:30.

Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność. Stanowią najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Wyróżnia ją gwara, oryginalne stroje, muzyka, kultura, architektura, zwyczaje i hardy charakter. Od wieków w ten sam sposób juhasi wypasają owce a kobiety wyrabiają oscypek.

Serial „Górale” opowiada o tym jak czas zatrzymał się w Górach. Ludzie gór maja spokój wewnętrzny, wiedzą że nic nie muszą, nigdzie się nie spieszą – akceptują co im daje los, żyją w symbiozie z naturą, górami oraz porami roku. Jak mówi Staszek, jeden z bohaterów serii – „Aby tak żyć trzeba się urodzić w górach, albo sobie na takie życie zasłużyć.” Cykl „Górale” ukazuje życie ludzi gór, kamera towarzyszy im przy pracy, przy wypoczynku. Widzowie będą mogli przezywać z bohaterami ich radość, jak również obserwować porażki.

Pilotażowy odcinek serialu dokumentalnego „Górale” będzie można śledzić w Polsat Play w czwartek, 16 listopada o 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *