TVPZapowiedzi TV

Jesień w TVP ABC

„Domisie” codziennie godz. 15.45. To program edukacyjny dla najmłodszych widzów, który w zabawny i przyjazny sposób przybliża maluchom świat, uczy właściwych relacji z otoczeniem, bawi i wychowuje.
 

 
„Domisie” codziennie godz. 15.45
To program edukacyjny dla najmłodszych widzów, który w zabawny i przyjazny sposób przybliża maluchom świat, uczy właściwych relacji z otoczeniem, bawi i wychowuje. Jego bohaterowie: Amelka, Pysia, Bazyli, Eryk i Strachowyj poruszają problemy bliskie najmłodszym i dzięki temu znajdują klucz do dziecięcego świata. Program uczy właściwego formowania norm i wartości, rozwija kompetencje emocjonalne i poznawcze dzieci. Łączy treści wychowawcze z atrakcyjną formułą. Poprzez mądre i pełne dowcipu dialogi oraz melodyjne piosenki, przekazuje wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię oraz poczucie humoru. Program jest uwielbiany przez dzieci i znakomicie oceniany przez rodziców.
„Teleranek” niedziela godz. 10.00
To cotygodniowy program dla widzów w wieku szkolnym. Młodzi prowadzący odwiedzają ciekawe miejsca, pokazują jak spędzać czas wolny i czym się zainteresować. Wciąż poszukują nieszablonowych pomysłów i rozwiązań, zapraszając ekspertów w swojej dziedzinie, którzy potrafią przekazać wiedzę i zarazić swoją pasją. W stałych cyklach, pokazujemy jak zrobić „coś z niczego” lub jak poprzez muzykę nauczyć się podstaw języka angielskiego. Każdy odcinek to porządna dawka ciekawostek na dany temat, w której nie brakuje dobrego humoru i udanej zabawy. „Teleranek” to także ciekawe konkursy
z atrakcyjnymi nagrodami. A swoimi spostrzeżeniami, czy komentarzami nasi widzowie mogą się podzielić na naszym profilu na FB.
„Zwierzaki Czytaki” niedziela godz. 15.10
Program edukacyjny dla dzieci popularyzujący czytelnictwo. Zwierzaki Czytaki to: Rysia
– ruda kotka i Szymek – rezolutny szop pracz. Oboje mają szalone pomysły, które często powodują nie lada kłopoty. Na szczęście jest jeszcze Michał (w tej roli Piotr Bajtlik) – ich właściciel, który często wyciąga swoich podopiecznych z opresji. Rysia jest kotem, który uwielbia się wylegiwać, szczególnie w szafie i najlepiej w ubraniach Michała. Szymek to zwariowany szop, kochający jeść i czytać. Szalone pomysły i wesołe usposobienie zwierzaków sprawia, że nikt w tym domu się nie nudzi. Nadchodzi jednak taki moment, kiedy w mieszkaniu zapada cisza… To czas, kiedy Michał czyta swoim zwierzakom książki.
 „Supełkowe ABC” sobota godz. 10.00
Program edukacyjny dla wszystkich dzieci, a w szczególności dla niesłyszących i słabo słyszących. Jest w nim: animowany komiks, dzięki któremu dzieci poznają otaczający świat, nauka liter, zabawy słowami, proste ale pouczające eksperymenty naukowe, czy zabawa plastyczna i kukiełkowy teatrzyk, w którym Supełek przedstawia różne baśnie. Program uczy pojęć i zwrotów niezbędnych, by porozumieć się z koleżankami i kolegami żyjącymi w świecie ciszy.
 „Czytanie przed spaniem” codziennie godz. 19.55
To wyjątkowy cykl dla najmłodszych widzów, w którym wybitni aktorzy, celebryci, dziennikarze czytają książki dla dzieci na dobranoc. Największą siłą programu jest dobór czytanych bajek i wierszy (klasyczne pozycje książkowe i literatura najnowsza) oraz ich interpretacja przez czytających. Program, skierowany do dzieci, ma również na celu uświadomienie rodzicom  jak ważne jest czytanie ich pociechom przed snem. W warstwie wizualnej stawiamy na szlachetny walor obrazu: ciepła sceneria i zarazem nowoczesna grafika. Przez użycie filmowej kamery uzyskana plastyka i głębia obrazu nadają projektowi niepowtarzalny charakter.
„Nela mała reporterka” codziennie godz. 16.10
Nela ma 13 lat. Od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. Dziewczynka była już w: Tanzanii, Tajlandii, Malezji, Kambodży, Indonezji, Peru, Boliwii, Chile, Etiopii i Kenii oraz na Zanzibarze i na Filipinach. Odwiedziła również zimniejsze rejony świata, takie jak Grenlandia, Islandia, czy Laponia. Nela wspięła się na ponad 4000 m n.p.m. w Andach, zwiedzała boliwijskie wulkany i gejzery, podziwiała Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskiń. Dzięki jej relacjom mali widzowie mogą podziwiać piękno przyrody, odkrywać nieznany dotąd świat i towarzyszyć Neli
w niecodziennych sytuacjach (np. karmienie rekinów, jazda saniami w psich zaprzęgach, zwiedzanie starożytnych miejsc, przedzieranie się kajakiem przez dżunglę, czy poszukiwanie wioski Świętego Mikołaja).
„Moda na rodzinę” środa godz. 22.05
To poradnik dla rodziców koncentrujący się na promocji stylu życia, w którym troska
o rodzinę jest ważnym i atrakcyjnym elementem. Zadaniem programu jest doskonalenie
u widzów umiejętności rodzicielskich i poczucia własnej kompetencji. Rodzic oglądający program wzmacnia zadowolenie ze swej roli i świadomość swoich mocnych stron. Magazyn prowadzą doświadczone mamy i dziennikarski: Ewa Pietrzak i Agnieszka Porzezińska.
„Jak to działa?” sobota godz. 22.05
To cykl popularno-naukowy dla młodzieży i dorosłych, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Radek Brzózka. Głównym celem programu jest popularyzacja osiągnięć nauki i techniki, a w szczególności wyjaśnianie natury otaczających nas zjawisk i procesów przy pomocy naukowych narzędzi. Program rozwija zainteresowania młodzieży w obszarze nowych technologii. Przykładowe tematy poruszane w programie to: energia, silniki, radio, cyfryzacja, zdalne sterowanie, zegar, GPS i nawigacja, nośniki pamięci, prąd, drukarka 3D, nowe technologie telewizyjne, laser, DNA, łazik marsjański etc. Zaangażowanie widzów
w „strefie zagadek” zgromadziło wokół programu wierną grupę internautów i umożliwiło zawiązanie społeczności na Facebooku, której liczba stale wzrasta.
ANIMACJE
„Super Wings”, Korea Płd. 2015/2016, 52 odc., godz. 19.40, 8.40, 13.20
Dżetek i jego przyjaciele: Frunia, Lotek i Śrubek to małe samoloty, które potrafią zmieniać się w roboty, by dostarczyć specjalne przesyłki do czekających na nie dzieci. Paczki są szczególne, ponieważ dzieci dostają przedmioty, których bardzo potrzebują i które pozwalają im spełnić ich marzenia. W każdym odcinku Super Wings dostają zlecenie z różnych zakątków świata.
„Scooby Doo Show”, USA 1977, 40 odc., godz. 20.50
Serial animowany, trzeci z serii „Scooby Doo”, wyprodukowany w latach 1976 – 1978
w wytwórni Hanna – Barbera dla stacji ABC. Serial opowiada o groźnych, choć często śmiesznych, przygodach mówiącego psa i czworga przyjaciół – Freda, Daphne, Velmy
i Rogersa, zwanego Kudłatym. Cała piątka jeździe po świecie rozwiązując tajemnicze sprawy. Tytułowy pies – Scooby Doo – to ogromny łakomczuch, ale i pechowy tchórz, który pierwszy napotyka potwory i zawsze pierwszy od nich ucieka.
„Sąsiedzi” („Pat a Mat”), Czechy 2012, 52 odc., godz. 20.10, 13.45, 9.05
Pełne humoru przygody dwóch sąsiadów Pata i Mata. Zwykłe codzienne czynności w ich przypadku tracą ten atrybut i stają się często powodem poważnych problemów. Zyskuje na tym jednak mały widz, gdyż serial wywołuje zawsze autentyczny i szczery śmiech.
„Miś Padington”, USA 1970, 13 odc., godz. 18.30, 7.20, 12.00
Serial opowiada o przygodach niesfornego misia Paddingtona, który przypadkiem trafia do Londynu i tam zaczyna nowe życie. Paddington urodził się w Peru, a w Anglii znalazł się dziwnym zbiegiem okoliczności. Rodzina Brownów spotkała go na stacji „Paddington”
w Londynie i nadała mu imię na jej cześć. Miś jest raczej spokojnym i przyjaźnie nastawionym zwierzakiem. Jest dobrze ułożony, miły i grzeczny, chociaż zdarza mu się popadać w przeróżne tarapaty. I o tym właśnie opowiada serial.
„Trolle”, USA 2018, 26 odc., od października, godz. 18.30, 7.20, 12.00
Serialowa kontynuacja filmu animowanego z 2016 roku pod tym samym tytułem. Rozśpiewane i roztańczone Trolle beztrosko mierzą się z codziennymi problemami podchodząc do wszystkiego z wielkim optymizmem.
„Heidi”, Niemcy 2015, 39 odc., godz. 19.00, 12.25, 7.45
Nowy serial animowany w technice CGI poświęcony bohaterce jednego z najbardziej znanych szwajcarskich dzieł literackich, autorstwa Johanny Spyri, pod tym samym tytułem. Historia kilkuletniej dziewczynki, którą ciotka podrzuca do domu nieznanego wcześniej dziewczynce dziadka. Wnuczka z dziadkiem zamieszkują razem w chacie na alpejskiej hali. Swobodne i beztroskie życie przerywa jednak powrót ciotki, która oznajmia, że zabiera Heidi do Frankfurtu.
„Strażak Sam”, seria 6, Wielka Brytania 2012, 26 odc., godz. 19.20, 12.55, 8.10
Przygody dzielnego strażaka Sama, który z narażeniem własnego życia jest gotowy do pomocy nie tylko w przypadku nagłego pożaru, ale w nawet najtrudniejszych, wydawałoby się nierozwiązywalnych sytuacjach.
„Pamiętnik Florki”, Polska 2014, 39 odc., od końca września, godz. 19.30, 13.05, 8.25
Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, a jednocześnie uczy się je rozumieć i nazywać. Mała bohaterka uczy się również nazywać i oswajać swoje emocje: strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie, czy wstyd. W animacji ważną rolę pełni dom rodzinny – ostoja bezpieczeństwa i spokoju, chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna – Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i niezrażanie się częstym brakiem odpowiedzi.
„Przygody Bolka i Lolka”, Polska 1977, 61 odc., godz. 21.50
Bajka animowana, znana dzieciom nie tylko w Polsce. Uwielbiają ją nie tylko najmłodsi widzowie, ale także ich rodzice i dziadkowie. Bohaterami są Bolek i Lolek, którzy przeżywają wesołe przygody.
„Masza i niedźwiedź”, Rosja 2012, 65 odc., godz. 20.05, 13.35, 8.55
Tytuł serialu nawiązuje do znanej rosyjskiej bajki ludowej o wspólnym życiu Maszy – dziewczynki zagubionej w lesie i niedźwiedzia. Animacja osadzone jest we  współczesnych czasach i opowiada o niesamowitych przygodach małej dziewczynki – Maszy i zasłużonego cyrkowego misia. Zabawna historia, która jest również znakomitą rozrywką dla dorosłego widza.
„Kot Miro”, Włochy 2012, 26 odc., godz. 9.15
Bajecznie kolorowy serial animowany dla dzieci, który pokazuje jak zwykłe przedmioty użyte w nietypowy sposób mogą stać się źródłem fantastycznej zabawy. Główny bohater to  kochający sztukę niebieski kot Miro, który z pomocą przyjaciół i zaczarowanego pudełka tworzy niesamowite wynalazki. Serdeczny i życzliwy dla swoich przyjaciół Miro uczy jak wielką moc ma przyjaźń.
„Kuba i Śruba”, Polska 2016, 13 odc., godz. 16.40, 6.00, 10.40
Każdy odcinek opowiada o innej przygodzie dwóch tytułowych bohaterów. Świat bajki miesza się tu z rzeczywistością, a elementy różnych bajek mieszają się ze sobą, w ramach każdej opowieści. Codzienne życie dwóch braci, całkowicie od siebie różnych. Kuba, choć młodszy, to typ przezornego i rozważnego intelektualisty. Mateusz, zwany Śrubą, jest przeciwieństwem brata – oderwany od życia, wiecznie bujający w obłokach, chojrak
i zawadiaka, który co chwilę pakuje się w tarapaty.
„Rescue Bots”, seria 3., USA, Kanada 2012, godz. 18.05, 6.50, 11.30
Serial animowany wyprodukowany przez Hasbro Studios, Atomic Cartoons i Darby Pop Productions. Czterej transformersi zostają zesłani na Ziemię, by bronić ludzi przed zagrożeniem. Na miejscu muszą wtopić się w otoczenie. Zatrzymują się na wyspie, gdzie dołączają do nietypowej rodziny. Od tej pory mogą liczyć na pomoc szefa policji, strażaka, pilota helikoptera i inżyniera oraz małego chłopca Cody’ego.
„Inazuma Eleven”, Japonia 2010, 104 odc., godz. 20.25
Mark Evans jest kapitanem zaniedbanego klubu piłkarskiego Gimnazjum Raimona, któremu grozi rozwiązanie. Mark postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ale potrzebuje czegoś więcej, niż tylko szczęścia. Czy mu się uda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *