TVPZapowiedzi TV

Jesień w TVP3

TVP3 to nie tylko aktualne informacje z kraju, ale przede wszystkim te najważniejsze dla widzów – lokalne. To antena rzetelnie informująca o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce i jej regionach.
 

 
Co niesie dzień oraz Dziennik Regionów to sztandarowe codzienne programy informacyjne TVP3. Lokalne tematy w ogólnopolskim kontekście prezentowane są
w programach publicystycznych: Echa Dnia i Głos Regionów. A w Telekurierze reporterzy TVP przedstawiają interwencje dziennikarskie z całej Polski. Ponadto na antenie magazyny tematyczne i poradnikowe, reportaże oraz filmy dokumentalne.
PASMO OGÓLNOPOLSKIE TVP REGIONALNA
INFORMACJA
CO NIESIE DZIEŃ
poniedziałek-piątek, godz. 10:30, 13:15
Poranny program TVP3, a w nim najbardziej aktualne i najciekawsze informacje ze wszystkich regionów kraju oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, które odbędą się
w ciągu dnia. W programie, m. in.: materiały reporterskie, łączenia na żywo z reporterami
z oddziałów terenowych TVP, rozmowy z gośćmi – bohaterami wydarzeń, świadkami oraz komentatorami, zapowiedzi materiałów interwencyjnych, przegląd regionalnych
i ogólnopolskich portali internetowych, najciekawsze artykuły i wydarzenia z polskich mediów. Program ze studia w Szczecinie prowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych.
(program dostosowany dla osób niesłyszących).
DZIENNIK REGIONÓW
poniedziałek-niedziela, godz. 16:45, 22:00
Główny program informacyjny podsumowujący wydarzenia mijającego dnia i zapowiadający najważniejsze tematy dnia następnego. Dzięki szesnastu oddziałom terenowym oraz ich reporterom dotrzemy do każdego zakątka Polski.
(program dostosowany dla osób niesłyszących)
AGROBIZNES oraz AGROPOGODA
poniedziałek-piątek, godz. 13:35
Program informacyjny skierowany głównie dla biznesmenów pracujących w otoczeniu rolnictwa, rolników, handlowców, ale również dla „mieszczuchów”. Informujemy także
o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem. Aktualne wiadomości
z branży rolno-spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe.

(program realizowany przez TVP1)
PUBLICYSTYKA
ECHA DNIA
poniedziałek-piątek, godz. 22:30
Program poruszający aktualne problemy społeczne, polityczne i gospodarcze w powiązaniu z polityką ogólnopolską. Przedstawia lokalne inicjatywy, ciekawe rozwiązania i sposób ich realizacji. W programie gościmy uczestników wydarzeń, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń lokalnych, ale również przedstawicieli administracji centralnej, związków pracodawców, central związkowych oraz ekspertów z różnych dziedzin. Program reaguje również na aktualne wydarzenia kulturalne i sportowe oraz przedsięwzięcia gospodarcze.
GŁOS REGIONÓW
niedziela, godz. 12:05
Jak w regionach Polski realizowane są decyzje centralnych urzędów? Jakie sprawy są najważniejsze dla mieszkańców? Czym interesują się lokalne media? Ekipa programu interwencyjnego wyrusza do miejsc najważniejszych wydarzeń, interweniuje w sprawach bezpośrednio dotykających ludzi. Autorzy spotkają się z bohaterami wydarzeń, które poruszają opinię publiczną.
TYGODNIK POLITYCZNY
piątek, godz. 21:30
Program publicystyczny prezentujący najważniejsze wydarzenia, decyzje i informacje związane z działalnością Prezydenta RP, Rządu i Parlamentu.
TELENOWYNY
sobota, godz. 14:20 (raz w miesiącu)
Program informacyjny w języku ukraińskim, z jednoczesnym tłumaczeniem na język polski. Przeznaczony dla mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz widzów zainteresowanych problemami naszych wschodnich sąsiadów. Prezentuje historię stosunków polsko-ukraińskich, a także bieżące wydarzenia polityczne i kulturalne.
SEKRETY MNICHÓW
sobota, godz. 8:40
Ojciec Leon Knabit, benedyktyn, zdradza swoje przepisy na udane życie. Nie unika tematów tabu. Nie boi się kontrowersyjnych opinii i zachęca do wspólnej rozmowy o wszystkim: relacjach damsko-męskich, miłości bliźniego, przebaczaniu, o złośliwości i ludzkiej zawiści, o tym jak radzić sobie z grzechem i czy pobożność to stan ducha, a może tylko pozory.
I bynajmniej nie jest to spotkanie w klasztornych murach szacownego opactwa benedyktynów w Tyńcu, ale w postindustrialnych wnętrzach jednej z krakowskich restauracji, co tylko podgrzewa temperaturę rozmów i sprawia, że apetyt na kolejne spotkania rośnie.
PROGRAMY REPORTERSKIE
TELEKURIER
poniedziałek-piątek, godz. 16:00
Program prezentuje sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Autorami reportaży są dziennikarze oddziałów terenowych TVP z całej Polski. Poruszają w nich tematy niechętnie ujawniane jak: korupcja, łamanie prawa, czy przyzwolenie na przemoc. Dziennikarze na żywo komentują bulwersujące wydarzenia. Prezentowane reportaże pokazują ludzkie dramaty i trudne sytuacje życiowe. Czwartkowe wydania programu poświęcone są tematyce organizacji pożytku publicznego (OPP).
KRYMINALNA SIÓDEMKA
poniedziałek-piątek, godz. 23:00
Magazyn przedstawiający aktualne wydarzenia kryminalne w różnych regionach Polski. Ostrzeżenia przed technikami stosowanymi przez złodziei i bandytów. Brawurowe akcje policji, śledztwa prokuratury, zatrzymania i zagadkowe zbrodnie.
PASMO REPORTAŻ Z REGIONU
sobota-niedziela, godz. 6:30; 21:35
Prezentujemy najlepsze reportaże realizowane przez dziennikarzy OTV. Ekipy telewizyjne docierają do każdego zakątka Polski i na miejscu zdarzenia są najczęściej pierwsze. Ich relacje błyskawicznie trafiają do programów informacyjnych – lokalnych i ogólnopolskich. Wprawny dziennikarz widzi jednak znacznie więcej – nie tylko samo zdarzenie, ale również przyczyny, skutki oraz konsekwencje. Dziennikarze, czuli na ludzkie dramaty, wyciągają na światło dzienne paradoksy życia zarówno społecznego jak i gospodarczego. Tematyka reportaży jest różnorodna. To najczęściej niezwykłe historie widziane okiem kamery, realizowane przez wrażliwych i doświadczonych twórców. Wśród emitowanych pozycji nie brakuje reportaży nagradzanych na przeglądach i festiwalach.
ALARM!
poniedziałek-piątek, godz. 22:45
Program reporterski, w którym pojawiają się dziennikarskie interwencje, śledztwa, opowieści o realnych problemach Polski i Polaków.
(powtórka po TVP1)
SPRAWA DLA REPORTERA
piątek, godz. 9:05
Autorski program interwencyjny Elżbiety Jaworowicz. Tematy programów pochodzą
z indywidualnych zgłoszeń ludzi, którzy szukają pomocy. W programie strona poszkodowana ma szansę przedstawić swój punkt widzenia. Podczas dyskusji przedstawiony jest społeczny i polityczny kontekst sprawy. Studio telewizyjne jest miejscem, w którym dochodzi do wymiany poglądów między pokrzywdzonymi i przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za istniejący stan rzeczy. Obie strony razem poszukują drogi wyjścia z trudnej sytuacji.
(powtórka po TVP1) 
MAGAZYNY I PROGRAMY PORADNIKOWE
WOJSKO-POLSKIE.PL
czwartek, godz. 15:35
Jak zmieniają się polskie siły zbrojne? Jakim sprzętem dysponują? Program pokazuje współczesne oblicze polskiej armii, zaangażowanie i pasję żołnierzy. Widz zobaczy najciekawsze ćwiczenia, pokazy sprzętu wojskowego i manewry na poligonach, pozna nowinki techniczne przemysłu zbrojeniowego i zobaczy jak wyglądają symulacje lotów. Program porusza również kwestie obronności kraju.
MOJA PRACA
piątek, godz. 15:35
Cykl porusza kluczowe tematy dla pracodawców i pracowników tj.: kwestie praw pracowniczych, działalności związków zawodowych, najnowsze dane z rynku pracy, porady specjalistów prawa pracy, aktualne trendy na rynku pracy, stanowiska organizacji pracodawców, kwestie dialogu społecznego.
AGAPE
niedziela, godz. 8:30
Magazyn katolicki prezentujący wydarzenia religijne oraz inicjatywy środowisk związanych
z Kościołem katolickim w całej Polsce. Są to nie tylko wydarzenia o charakterze ściśle liturgicznym, ale także naukowym, kulturalnym, społecznym bądź ekumenicznym.
Magazyn autorstwa Pawła Osesa, dziennikarza TVP3 Poznań i ks. Dawida Stelmacha, powstaje pod opieką merytoryczną Redakcji Katolickiej TVP.
SPOTKANIA W ŚWIECIE CISZY
sobota, godz. 7:50
Magazyn dedykowany osobom niesłyszącym, ich rodzinom oraz wszystkim zainteresowanym poznaniem świata ciszy. Autorzy pokazują codzienne życie osób niesłyszących, ich pracę, pasje sportowe i artystyczne, ale także sukcesy w walce
z barierami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie.
POŻYTECZNI.PL
piątek, godz. 6:30
Magazyn opisujący działalność organizacji pożytku publicznego (OPP) i formy aktywności obywatelskiej. Pokazujemy energię i kreatywność ludzi, którzy sami postanowili zmienić
i wzbogacić rzeczywistość wokół siebie i pomóc sobie i innym w rozwiązywaniu problemów. Program prowadzi Marta Kielczyk. 
NIEPOKONANI
sobota, godz. 12:05
Przedstawiamy historie ludzi, którzy podnieśli się po ciężkim wypadku lub osobistej tragedii. Gospodarzem programu jest Krzysztof Ziemiec.ę o 
OCALENI
niedziela, godz. 20:00
Prawdziwe historie ludzi, którym udało się wyjść z nałogu. Prowadzący Rafał Porzeziński wysłucha relacji osób uzależnionych i członków ich rodzin. W programie wystąpią goście: eksperci, lekarze i terapeuci, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i radą.
(powtórka po TVP1)
KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE…
sobota, godz. 12:25
Program przedstawia historie osób zaginionych, poszukiwanych przez rodzinę i najbliższych. Przedstawiamy sylwetkę zaginionej osoby, opisujemy okoliczności jej zaginięcia oraz sposób, w jaki rodzina prowadziła poszukiwania. Liczymy na to, że dzięki informacjom od widzów zaginiona osoba zostanie odnaleziona, a ta o nieustalonej dotąd tożsamości zostanie rozpoznana przez bliskich.
WIEDZ I MĄDRZE JEDZ
piątek, godz. 10:45
Program edukacyjno-poradnikowy promujący i popularyzujący zdrowe polskie produkty: owoce, warzywa, nabiał i produkty mleczne oraz różne rodzaje tradycyjnych polskich mięs.
RĄCZKA GOTUJE
niedziela, godz. 7:35
Cotygodniowy program kulinarny, w którym Remigiusz Rączka, znany i lubiany śląski kucharz, prezentuje przepisy z kuchni śląskiej w tradycyjnych oraz nowych wersjach. Wszystko to okraszone dużą porcją dobrego humoru i „śląskiej godki” w wykonaniu bohatera i jego gości. Piosenkę do programu skomponował znany śląski kompozytor Marcin Kindala, a wykonuje ją Grzegorz Poloczek, śląski artysta kabaretowy.
ZRÓB TO ZE SMAKIEM
czwartek, godz. 10:45
Program kulinarny ukazujący bogactwo smaków kuchni dolnośląskiej, wyrobów Regionalnych. Wraz z autorami podążamy za modą na slow food i żywność wytwarzaną
i produkowaną w tradycyjny sposób.
NOŻEM I WIDELCEM
niedziela, godz. 8:15
Kulinarny program rozrywkowy, prezentujący miłośników gotowania, niebanalne przepisy
i najlepszej jakości lokalne produkty. Inspiruje do eksperymentowania z regionalnymi potrawami. Gośćmi programu byli, m.in.: Marek Kondrat, Wojciech Modest Amaro, Borys Szyc, Halina Mlynkova, Cezary Pazura, Jerzy Dudek, Ania Rusowicz czy Maciej Miecznikowski. Program prowadzą Paulina, Aleksandra Sowa, Agata Jędraszczak oraz szef kuchni Rafał Godziemski.
życia. Program archiwalny. Tylko w tvp.pl
JAK TO DZIAŁA
sobota, godz. 13:25
Program popularnonaukowy, którego autorem i zarazem prowadzącym jest Radosław Brzózka. Na przykładzie urządzeń codziennego użytku wyjaśnia on podstawowe prawa fizyki rządzące zjawiskami w otaczającym nas świecie.
ASTRONARIUM
czwartek godz. 17:00
Sekrety wszechświata jeszcze nigdy nie były tak blisko. Odwiedzimy miejsca, w których każdy może się przekonać co kryje przestrzeń kosmiczna. Opowiedzą o nich nie tylko astronomowie, ale także pasjonaci. Cykl popularnonaukowy prezentujący dorobek polskich instytucji badawczych w dziedzinie nauk ścisłych, w szczególności astronomii. Program powstaje przy współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.
MÓJ PIES I INNE ZWIERZAKI
piątek, godz. 10:15
Magazyn dla posiadaczy i miłośników zwierząt. Przedstawia ciekawe i modne rasy psów, kotów, gatunki papug, gadów itp. Podpowiada jak zbudować harmonijną relację pomiędzy właścicielem, a jego pupilem.
JEDŹ BEZPIECZNIE
czwartek, godz. 10:15
Program prezentuje ważne tematy z zakresu bezpieczeństwa użytkowników dróg tj. kierowców i pieszych. Radzi, jak zachować się w trudnych sytuacjach drogowych oraz analizuje jak dochodzi do niebezpiecznych wypadków. Praktyczne porady dla kierowców prezentowane przez przedstawicieli Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
ROK W OGRODZIE
sobota, godz. 17.00
Kiedy i jak sadzić rośliny w przydomowym ogródku? Jak je nawozić, przycinać
i pielęgnować? Jak komponować, by tworzyły piękną całość? Program prezentuje też ogrodnicze nowości i ciekawostki oraz pomysły na zagospodarowanie zielenią przestrzeni
w domu i poza nim.
Realizacja: TVP1.
REGION I TURYSTYKA
WIATR OD MORZA
niedziela, godz. 7:05
Bałtyk to żywioł, z którym nierozerwalnie wiąże się życie i gospodarka miast i miasteczek położonych na jego wybrzeżu lub poprzez rzeki i kanały z nim połączonych. W programie prezentujemy polskie morze i wybrzeże w różnych jego odsłonach. Nadmorskie miasta
i miasteczka, organizacje działające na rzecz ochrony Bałtyku, ciekawostki i skarby oraz tradycje marynistyczne.
TERAZ RYBY
sobota, godz. 8:15 (emisja co dwa tygodnie)
Cykl prezentuje inwestycje w polskim rybołówstwie, rybactwie, hodowli i przetwórstwie ryb, dzięki wykorzystaniu unijnych środków z programu operacyjnego PO RYBY 2014-2020 i wcześniej. To podsumowanie przebudowy floty bałtyckiej, portów i przystani, bazy hodowlanej i przetwórczej. Część rybaków i armatorów zakończyła swą działalność, inni wzmocnili się i osiągnęli sukces. Jak wykorzystali dotacje? Czym, jako Polska, możemy się pochwalić?
TURYSTYCZNA JAZDA
sobota, godz. 7:35
Program podróżniczy, który pokazuje ciekawe i atrakcyjne turystycznie miejsca, obiekty
i miejscowości, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Odwiedzamy regiony, miasta, bazy noclegowe, szlaki turystyczne. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie da się dojechać autem lub rowerem. W programie rozmowy z ciekawymi ludźmi, lokalne zwyczaje i smaki regionalnej kuchni.
POD TATRAMI
niedziela, godz. 8:05
Magazyn opowiadający o kulturze góralskiej i relacjonujący najciekawsze wydarzenia
w Zakopanem: imprezy społeczne, sportowe, kulturalne,
O!POLSKIE NA ŻYWO
poniedziałek, godz. 9:05
Magazyn turystyczno-krajoznawczy. Opolscy dziennikarze zabierają widzów w podróż po najurokliwszych i najciekawszych zakątkach swojego regonu.
BYŁO, NIE MINĘŁO… KRONIKA ZWIADOWCÓW HISTORII
wtorek, godz. 6:30
Program dla pasjonatów historii i poszukiwaczy śladów przeszłości, który zyskał już stałą rzeszę wiernych widzów. Autor, Adam Sikorski podejmuje zatarte, zagubione lub zakłamane wątki polskiej historii. Poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą przeszłość. Okazuje się, że wiele odpowiedzi leży w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi. Program mobilizuje do poszukiwań lokalne środowiska miłośników historii, których nie brakuje w żadnym zakątku kraju.
ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE
niedziela, godz. 13:05
W programie to co najcenniejsze i najpiękniejsze w naszym kraju – zabytki, natura, niezwykłe miejsca i nietuzinkowi ludzie. Prowadzący Tomasz Bednarek w każdym odcinku wybiera się do innego zakątka Polski. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. (powtórka po TVP1)
UKRYTE SKARBY
środa, godz. 15:35
Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu. Twórcy zabiorą widzów w podróż do miejsc niezwykłych, choć często zapomnianych, do zakątków, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura. Przeniesiemy się w te rejony Polski, gdzie wciąż można podziwiać cuda natury i unikatowe zabytki, pełne tajemnic i wyjątkowych historii. Program prowadzi Patrycja Hurlak.
OSTOJA
sobota, godz. 12:55
Cykl audycji przyrodniczych, który prezentuje wpływ natury i środowiska naturalnego na polską kulturę. Autorzy programu prezentują polską tradycję i zwyczaje związane z dawną obyczajowością szlachecką i ziemiańską oraz szeroko pojętą tradycją łowiecką i myśliwską.
ROZRYWKA
PIOSENKA DLA CIEBIE
sobota, godz. 20:00
Muzyczny program rozrywkowy, utrzymany w znanej i lubianej przez widzów konwencji koncertu życzeń, w którym mają szansę „zamówić” ulubioną piosenkę dla najbliższych wraz z dedykowanymi życzeniami.
PASMA WŁASNE ODDZIAŁÓW TERENOWYCH TVP
TVP3 łączy ze sobą praktyczne i niezbędne informacje o najbliższym otoczeniu
z atrakcyjnym przedstawieniem wiedzy o współczesnej Polsce oraz promowaniem dobrych wzorów i rozwiązań. Wspiera rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych.
To połączenie medium lokalnego z prezentacją szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego.
Całodzienny program TVP3 składa się z:

  • pasma ogólnopolskiego (tzw. pasmo wspólne) – emisja programu ogólnopolskiego,
    w całym zasięgu technicznym stacji;
  • pasm lokalnych (tzw. pasma własne) – wszystkie ośrodki emitują lokalnie własne programy informacyjne, publicystyczne, społeczne, kulturalne oraz inne propozycje
 
Pasma własne ośrodków terenowych emitowane są w godzinach:
poniedziałek-piątek:
(6 godzin 30 minut programu lokalnego)
7:00 – 9:00
12:30 – 13:00
14:00 – 15:00
17:30 – 20:00
21:00 – 21:30
sobota-niedziela:
(5 godzin programu lokalnego)
10:00 – 12:00
17:30 – 20:00
21:00 – 21:30

 
TVP3 tworzą: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Lublin, TVP3 Łódź, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *