Radio

Jesienna ramówka Programu 3 Polskiego Radia

W poniedziałek 4 września startuje jesienna ramówka Programu 3 Polskiego Radia. Pojawi się w niej kilka nowych audycji, a niektóre, już znane, będą emitowane w innych godzinach. Trójka postawi na polską muzykę, młodych twórców, ambitną kulturę, a także wszystko to, co było na jej Antenie najlepsze.

 

Nową audycją w ramówce stacji z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 będzie “Trójka Żąda Debiutów”Tomasza Żądy, który zaprezentuje młodych, rozpoczynających muzyczną przygodę wykonawców (poniedziałki w godz. 13.30-14.00). A Hirek Wrona w autorskim “Słowniku muzycznym” (niedziela, godz. 13.05-14.00) porozmawia ze specjalistami – w lekki, przystępny sposób – o podstawowych zagadnieniach i terminach muzycznych. Z kolei w “Poczekalni Listy Przebojów” Piotra Barona (sobota, godz. 7.05-9.00) prezentowane będą piosenki, które nie zmieściły się w pierwszej trzydziestce w ostatnim wydaniu LP3. Poprzedzi ją nowa audycja Katarzyny Stoparczyk “Myślidziecka 3/5/7”, adresowana przede wszystkim do rodziców najmłodszych słuchaczy.

Po dokładnie 25 latach na antenę Programu 3 wraca kultowa audycja “Winien i ma”prowadzona przez Arkadiusza Ekierta, Wiktora Legowicza i Wojciecha Surmacza (piątki, godz. 9.05-10.00). Przypomnijmy – pojawiła się ona w 1985 roku i omawiała – często w formie satyrycznej – paradoksy i meandry polskiej gospodarki.

Kontynuowane będą wprowadzone w ostatnim czasie audycje publicystyczne, kulturalne i muzyczne: “Kwestia kultury” Mariusza Cieślika, “Sztuka Kochana” Marka Kochana i “Audycja podzwrotnikowa” Wojciecha Cejrowskiego, a także “Dzika karta” dla młodych dziennikarzy muzycznych i “Polski bit” Hirka Wrony. Edukacyjną rolę spełniać będzie “Laboratorium reportażu” prezentujące twórczość młodych adeptów sztuki reporterskiej.

Od 4 września zamienią się natomiast godzinami niektóre nocne, autorskie programy muzyczne i audycje publicystyczne – nadawane poprzednio od poniedziałku do piątku wczesnym popołudniem. I tak w poniedziałek tuż po godz. 15.00 usłyszmy “Soul – muzykę duszy” Hirka Wrony, a od wtorku do piątku o tej samej porze pojawi się muzyczno-kulturalny “Magazynek”. Poprowadzą go kolejno: Piotr Baron (wtorek), Anna Gacek (środa), Piotr Metz (czwartek) i Michał Margański (piątek). Tym samym “Historii jak z książki” Marka Stremeckiego będzie można posłuchać w poniedziałki, “Czasu niezwykłego” Elżbiety Korczyńskiej i (zamiennie) “Godziny wychowawczej” Katarzyny Pruchnickiej we wtorki, a “Białych plam” Mirosława Biełaszki w czwartki (wszystkie pozycje w godz. 23.05-24.00).

Ponadto pojawią się nowe, specjalne cykle antenowe prezentowane w ramach pasma “Do południa” (poniedziałek-czwartek w godz. 9.05-12.00): “Opowiem wam piosenkę”Wioletty Myszkowskiej i “Co, proszę?” Jana Niebudka (wtorki); “Blogowskaz” Gabrieli Darmetko i “Nauka słuchania” Michała Margańskiego (środy); oraz “Za górami, za lasami” Pawła Drozda (czwartki).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *