Jesienne wieczory w amerykańskim stylu w Paramount Channel

Paramount Channel niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. W sierpniu stacja odnotowała 0,32% SHR w grupie 16-49, przy czym poszczególne dni notowały nawet 0,72 SHR%. Tej jesieni stacja zaprasza na wieczory filmowe spędzone w towarzystwie największych gwiazd wielkiego ekranu m.in. Umy Thurman, Roberta De Niro, Dustina Hoffmana czy Chucka Norrisa.

 

 

 

 

 

W jesiennej ramówce znajdzie się cała gama kultowych amerykańskich filmów. Większość z nich stanowią hity z lat 90’ z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Sympatycy dobrego kina znajdą w jesiennym repertuarze niemal wszystkie gatunki filmowe: od akcji, przez komedie, produkcje familijne, na dramacie kończąc.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak maraton przebojowych komedii – „Poznaj mojego tatę”, „Poznaj moich rodziców” i „Poznaj naszą rodzinkę”. Wszystkie części serii słyną z prawdziwie szlachetnej obsady. Odtwórcy głównych ról zgromadzili bowiem w swoich karierach łącznie aż 58 złotych statuetek! Do gwiazd znanych z pierwszej części komedii: Bena Stillera, Roberta De Niro, Blythe Danner i Teri Polo, w kolejnych rozdziałach przygód Grega Fockera dołączyli m.in. Barbra Streisand i Dustin Hoffman. Tę mieniącą się złotem obsadę widzowie będą mogli podziwiać podczas sobotniego maratonu, 21 października od godz. 17:35.

SOBOTNI MARATON

sobota, 21 października

17:35 – „Poznaj mojego tatę”

20:00 – „Poznaj moich rodziców”

22:15 – „Poznaj naszą rodzinkę”

PAŹDZIERNIKOWE PREMIERY:

Piękne dziewczyny, 1996, reż. Ted Demme

Premiera: 5 października, godz. 20:00

Nowojorski pianista Willie Conway powraca do swojego rodzinnego miasteczka Knights Ridge w Massachusetts, aby wziąć udział w zjeździe absolwentów lokalnego liceum. W ten sposób pragnie uciec od problemów, jakie ostatnio pojawiły się w jego życiu zawodowym i prywatnym. Na miejscu spotyka znajomych, którzy po zakończeniu szkoły pozostali w Kinights Ridge. Grupa przyjaciół ze szkoły średniej stara się na nowo odbudować relacje, jakie ich łączyły. Przy długich, kumpelskich rozmowach na jaw wychodzą skrywane przez wiele lat tajemnice.

Szachowe dzieciństwo. 1993, reż. Steven Zaillian

Premiera: 6 października, godz. 20:00

Josh Waitzkin jest typowym amerykańskim chłopcem, który interesuje się głównie koszykówką. Pewnego dnia okazuje się, że chłopiec posiada ponadprzeciętne zdolności i niezwykły talent do gry w szachy. Rodzice decydują się zatrudnić trenera, który pomaga małemu geniuszowi rozwinąć wyjątkowe zdolności.

Poznaj mojego tatę, 2000, reż. Jay Roach

Premiera: 11 października, godz. 20:00

Pielęgniarz Greg Focker (Ben Stiller) planuje oświadczyć się swojej dziewczynie Pam (Teri Polo). Okazuje się jednak, że ta decyzja nie należy wyłącznie do zakochanych. Zgodę na małżeństwo musi wyrazić również surowy ojciec Pam, były agent CIA Jack Byrnes (Robert De Niro). Chcąc uzyskać błogosławieństwo przyszłego teścia Greg wraz z Pam udają się do jej rodzinnego domu. Podczas krótkiego weekendu sprawy się komplikują. Pobyt w domu Byrnesów przeradza się w istne piekło i napędza karuzelę nieporozumień, które stawiają małżeństwo Pam i Grega pod znakiem zapytania.

Testament, 1983, reż. Lynne Littman

Premiera: 13 października, godz. 15:40

Wisząca na USA groźba wojny nuklearnej właśnie przybrała realny wymiar. Film ukazuje obraz post nuklearnego świata widzianego oczami Carol, matki martwiącej się o dalsze losy i bezpieczeństwo swojej rodziny. Małe miasteczko, w którym dotychczas prowadziła spokojne życie przeobraża się w piekło.  Zdawkowe informacje przekazywane przez media wywołują prawdziwą panikę. Na domiar złego syn Carol nie wraca do domu…

Zagniewani młodociani, 1996, reż. Hart Bochner

Premiera: 15 października, godz. 20:00

Parodia znanego filmu „Młodzi gniewni”. Ambitny nauczyciel historii, gotowy inspirować młodych ludzi, rozpoczyna pracę w szkole średniej. Okazuje się, że placówka, do której trafił jest terroryzowana przez mało zainteresowanych swoją przyszłością uczniów. Profesor Richard stawia sobie za cel przygotować opornych na wiedzę podopiecznych do zaliczenia egzaminów końcowych.

Słoneczny wojownik, 1986, reż. J. Lee Thompson

Premiera: 16 października, godz. 22:25

Dwóch poszukiwaczy przygód, Max I Leo wyrusza na poszukiwanie azteckiego miasta, w którym, jeśli wierzyć legendom, ukryty jest skarb. Miastem interesuje się również wielu groźnych przestępców, co sprawia, że wyprawa obfituje w wiele przygód i niesamowitych wydarzeń. Na końcu drogi na parę śmiałków czeka zaskakujące wyzwanie, na które żaden z nich nie był gotowy…

Ściśle tajne, 1984, reż. David Zucker, Jerry Zucker, Jim Abrahams

Premiera: 18 października, godz. 20:00

Gwiazdor muzyki rockowej, Nick Rivers, przybywa do NRD na zaproszenie władz, aby wystąpić na scenie festiwalu muzycznego. Nieoczekiwanie zostaje wplątany w aferę polityczną. Jego show ma odwrócić uwagę opinii publicznej na całym świecie od planowanej aneksji RFN. Amerykański wokalista pomaga ruchowi oporu.

Trop, 1985, reż. Jonathan Lynn

Premiera: 19 października, godz. 17:50

Sześć osób otrzymuje zaproszenie na uroczystą kolację do tajemniczego domu na odludziu. Gdy goście przybywają na miejsce zostają poinformowani przez witającego ich kamerdynera, że pan domu został zamordowany. Zaskoczeni nieoczekiwanym zwrotem akcji przybysze postanawiają połączyć siły, by rozwiązać tę kryminalną zagadkę.

Rozgrywka, 2001, reż. Frank Oz

Premiera: 22 października, godz. 20:00

Nick Wells to przestępca znany ze swojego profesjonalizmu. Przed odejściem na  zasłużoną emeryturę decyduje się na podjęcie ostatniego skoku. Tym razem zamierza poprosić o pomoc Jacka – młodego i inteligentnego, lecz zdecydowanie zbyt porywczego mężczyznę, który ponad wszystko pragnie szybko się wzbogacić. Skok wymaga dobrze przygotowanego planu, gdyż celem napadu ma być sam Urząd Celny w Montrealu.

Łowca talentów, 1991, reż. Robert M. Young

Premiera: 25 października, godz. 18:50

Łowca młodych talentów w grze w baseball, Virgil Sweet, podróżuje przez całą Amerykę w poszukiwaniu przyszłych gwiazd. Pomimo profesjonalizmu jego praca nie jest doceniana przez właścicielkę klubu, która ma zamiar zrezygnować ze współpracy z łowcą talentów. Virgil spotyka Sammy’ego Bodena, który pomimo braku doświadczenia w baseballu wykazuje ponadprzeciętne zdolności, które mogą zagwarantować mu sportowe sukcesy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *