Jesień w TVR zapowiada się niezwykle ciekawie

Tegoroczna jesień w TVR zapowiada się niezwykle ciekawie. W ramówce pojawi się wiele nowości programowych.

 

Pierwsza z nich to Super Fabryki – seria odkrywająca tajniki najbardziej intrygujących fabryk naszych czasów. Super Fabryki to metropolie masowej konstrukcji – ich powierzchnie zajmują setki akrów, zużywają ogromną ilość energii, która mogłaby zasilić mały kraj. Co trzeba zrobić, aby stworzyć tak ogromne ilości najpotężniejszych maszyn? Widzowie będą mogli przekonać się już od października na kanale TVR.

Kolejna nowość to Niesławne Kobiety Biblii. Program bada historyczny, kulturowy i teologiczny kontekst opowieści dotyczących Niesławnych Kobiet Biblii. W patriarchalnym społeczeństwie uwodziły, były podstępne, a nawet poświęcały życie. Niesławne Kobiety Biblii nadal inspirują poetów, teologów i współczesnych artystów.

Warty uwagi jest też z pewnością program Wyścig ze sztuką, który również emitowany będzie na kanale TVR od października. W programie Wyścig Ze Sztuką, dwóch artystów, Ben i Kenny, wyruszają w podróż przez Amerykę żyjąc jedynie ze swojej sztuki. Zrobią wszystko za miejsce do spania czy coś do jedzenia – od portretu po rzeźbę. W finalnym odcinku artyści przygotują wystawę swoich dzieł, aby przekonać się o tym, kto sprzeda ich więcej i tym samym wygra Wyścig ze sztuką.

To tylko przykładowe pozycje, które na stałe zagoszczą w ramówce TVR. Oprócz nich wśród nowości znajdzie się też coś dla fanów wędkowania czy podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *