Jolanta Marcinkowska-Bierzońska nową dyrektorką artystyczną "Wysokich Obcasów" i "Wysokich Obcasów Extra"

Od sierpnia br. wizualną oprawą cotygodniowych wydań „Wysokich Obcasów” i miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” zajmuje się Jolanta Marcinkowska-Bierzońska, która została dyrektorką artystyczną tych tytułów. Natomiast do działu mody w „Wysokich Obcasach Extra” dołączyławe wrześniu br. Kamila Wagner.
 

 
Jolanta Marcinkowska-Bierzońska od wielu lat związana jest z branżą mediów, była szefową redakcji i dyrektorką artystyczną wielu tytułów prasowych.
W ostatnim czasie, od 2017 r. prowadziła pod względem artystycznym publikacje Wydawnictwa TJ – magazyny „Weranda” i „Weranda Country”, a w latach 2011-2017 była dyrektorką artystyczną pisma „Zwierciadło”. Za swoją pracę dla tego tytułu otrzymała ważne, branżowe nagrody – m.in. Art Front 2017 za wydania specjalne, a także II Nagrodę Grand Front 2015 i Art Front 2014.
Wcześniej związana była z wydawnictwem Burda i Hachette Filipacchi, m.in. jako dyrektor kreatywna magazynów „Elle Decoration” i „Mój Piękny Dom”, dyrektor artystyczna i redaktor naczelna „Elle Decoration” oraz zastępca dyrektora artystycznego „Elle”. Była też kierownikiem działu Upowszechniania Wzornictwa w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego i wykładowczynią na wydziale Sztuka Mediów i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest absolwentką tej uczelni – kierunku Architektura wnętrz i Grafika, a także stypendystką Academie Minerva z Groningen w Holandii.
Na stanowisku dyrektorki artystycznej marki „Wysokie Obcasy” Jolanta Marcinkowska-Bierzońska zastąpiła Annę Dyakowską.
Pierwszym wydaniem przygotowanym przez Jolantę Marcinkowską-Bierzońską był numer tygodnika „Wysokie Obcasy” z soboty, 18 sierpnia br. z Andą Rottenberg na okładce. Natomiast pierwszy numer „Wysokich Obcasów Extra” stworzony pod jej kierownictwem artystycznym ukaże się we wrześniu – będzie to wydanie poświęcone nowym trendom.
Dodatkowo, do zespołu „Wysokich Obcasów Extra” we wrześniu br. dołączyła Kamila Wagner jako redaktorka w dziale mody. Poprzednio, od 2014 r. pracowała w magazynie „Glamour”, gdzie zajmowała takie samo stanowisko. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 2012 r. skończyła studia licencjackie na kierunku Filologia rosyjska. Obecnie jest słuchaczką podyplomowych studiów SGH z zakresu marketingu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *