Jubileuszowa edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od 8 września w Polsacie

Jubileuszowa edycja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od 8 września. Oto jeden z najpopularniejszych i najbardziej elektryzujących w tej dekadzie muzycznych show w Polsce. Kto tym razem okaże się najlepszy i dołączy do listy triumfatorów programu?

Poprzednie sezony przyniosły ponad 700 metamorfoz, tysiące godzin pracy charakteryzatorów, treningów wokalnych i choreograficznych. W dziewięciu dotychczasowych edycjach wzięły udział 72 gwiazdy polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej, które na wybrane cele charytatywne przeznaczyły już ponad 1,7 miliona złotych! Wśród nich m.in. Joanna Liszowska, Anna Guzik, Katarzyna Skrzynecka, Sławomir, Agnieszka Włodarczyk, Stefano Terrazzino, Bartek Kasprzykowski, Natalia Szroeder, Aleksandra Szwed, Katarzyna Zielińska, Andrzej Młynarczyk, Joanna Moro, Joanna Jabłczyńska, Kacper Kuszewski i Anna Dereszowska.

Kolejni artyści postarają się wspiąć na wyżyny swoich aktorskich i wokalnych możliwości. Będą to: Katarzyna Maciąg, Honorata Skarbek, Michalina Sosna, Adriana Kalska, Rafał Szatan, Marek Molak, Mateusz Ziółko i Boogie z grupy „Łobuzy”. Czeka ich mordercza praca nad perfekcyjnym odwzorowaniem wylosowanej postaci oraz własnymi słabościami.

Uczestnicy poprzednich serii wysoko zawiesili poprzeczkę. O przemianie Natalii Szroeder w Whitney Houston pisał brytyjski tabloid „Mirror”, Katarzyna Skrzynecka oczarowała jurorów podwójną metamorfozą w Sarah Brightman i Andreę Bocellego, a Filip Lato zachwycił transformacją w ikonę polskiej muzyki Czesława Niemena i wykonaniem piosenki „Sen o Warszawie”. Łącznie we wszystkich serwisach występ ten obejrzały ponad dwa miliony osób!
Nie byłoby jednak tego show, gdyby nie ludzie, których na co dzień nie widać – charakteryzatorzy, kostiumolodzy, fryzjerzy. To dzięki nim wiemy, że w programie wykorzystano dotychczas pięćset metrów tiulu i sześćset piór, zużyto także 36 ton gipsu oraz 870 litrów silikonu. W dziewięciu edycjach wykonano w sumie ponad 700 kostiumów. Najwyższe szpilki miał na sobie wcielający się w Lady Gagę Artur Chamski – obcas mierzył aż 25 centymetrów. Z kolei najdłużej charakteryzowano Katarzynę Zielińską – 8 godzin zajęło upodobnienie jej do Queen Latifah.

Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pojawił się na antenie Polsatu niemal pięć lat temu i od razu zdobył liczne grono wiernych fanów. Fanpage programu, w którym artyści podejmują się trudnego wyzwania, jakim są wcielenia w ikony światowej i polskiej muzyki ma ponad 310 tysięcy fanów, a dla portali internetowych metamorfozy gwiazd to wciąż jeden z gorętszych tematów. W trakcie emisji show – od pierwszego odcinka – Polsat jest niezmiennie liderem rynku w grupie komercyjnej.

Produkcja show to wielkie wyzwanie realizacyjne i artystyczne. Aktorzy, którzy na co dzień nie szlifują wokalnego warsztatu muszą wykonać gigantyczną pracę, aby barwa ich głosu przypominała oryginał. Z kolei wokalistom najwięcej problemów przysparza zadanie aktorskie, polegające na odwzorowaniu ruchu, mimiki twarzy, czy postawy wylosowanej postaci.

Nad przygotowaniem programu czuwa potężny sztab ludzi. Trenerka wokalna Agnieszka Hekiert dba o to, aby każdy wydobywający się z uczestnika dźwięk był idealny. Doskonałego odwzorowania gestów i wyrazu twarzy pilnuje Krzysztof Adamski. Z kolei profesjonalny zespół makijażystów pod wodzą Tomasza Matraszka spędza długie godziny nad stworzeniem charakteryzacji do złudzenia przypominającej odtwarzanego przez uczestnika artystę.

Kto jesienią najwierniej przeistoczy się w największe ikony światowej sceny muzycznej i dołączy do szacownego grona zwycięzców każdej z dotychczasowych serii? Przypomnijmy, że jest ich już aż dziewięciu. Na wyżyny możliwości aktorskich i wokalnych wspięli się: Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Bartek Kasprzykowski, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Stefano Terrazzino, Kasia Popowska, Kacper Kuszewski i Filip Lato.

Czyje popisy aktorskie i wokalne, wsparte niezwykle skomplikowaną charakteryzacją tym razem najbardziej porwą jury oraz zgromadzoną w studiu i przed telewizorami publiczność? Kto zdobędzie czeki na 10 tysięcy złotych w poszczególnych odcinkach oraz na 100 tysięcy złotych w finale, które przekaże na wybrane cele charytatywne? Cel jest szczytny. Uczestnicy mogą wesprzeć chorą osobę, dom dziecka czy też schroniska dla zwierząt.

Producentem serii jest firma EndemolShine Polska. Muzycznie nad projektem czuwa Marcin Urban. Reżyserem jest Bolesław Pawica. Program poprowadzą niezmiennie – Piotr Gąsowski oraz Maciej Dowbor.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od soboty 8 września o godz. 22:10 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *