MediaTVPZapowiedzi TV

Filmy w Jedynce i Dwójce

Koncert Adriena Brody zostaje gwałtownie przerwany, Ryszard Filipski nie zamierza składać broni, Kamil Tkacz ucieka z getta w Warszawie, a Liya Kebede zostaje sprzedana. W Dwójce Renee Zellweger jest ambitnym pracownikiem korporacji, Helen Mirren próbuje zrozumieć reakcje ludzi na śmierć księżnej Diany, Gina Lollobrigida chce wyjść za mąż za Roberta Talbot, Dane Cook chce zrobić wrażenie na Jessice Simpson, a Jackie Chan traci pamięć.

„Pianista”. Piątek, 31 sierpnia, godz. 23:00. TVP1.

Wrzesień 1939 roku. Koncert Władysława Szpilmana (Adrien Brody) w Polskim Radiu przerywa wybuch, który niszczy siedzibę rozgłośni. Niemcy wprowadzają rozliczne restrykcje wobec ludności żydowskiej. Prześladowania nasilają się, a Szpilmanowie wraz z tysiącami innych Żydów muszą się przenieść do getta…

„Orzeł”. Sobota, 1 września, godz. 10:55. TV1.

Rok 1939. Po klęsce kampanii wrześniowej “Orzeł” ucieka hitlerowcom. Zawija do Tallina, żeby uzupełnić zapasy paliwa i zostawić na lądzie swego ciężko chorego dowódcę. Pod naciskiem Niemców estońskie władze internują załogę okrętu, ale nowy dowódca podejmuje decyzję o ucieczce.

„Hubal”. Sobota, 1 września, godz. 14:35. TVP1.

Po klęsce wrześniowej Major Dobrzański (Ryszard Filipski) nie zamierza składać broni. Do maja 1940 roku dowodzi Oddziałem Wydzielonym i walczy z hitlerowcami. „Hubalczycy” staczają kolejne potyczki z Wehrmachtem.

„Biegnij, chłopcze, biegnij”. Sobota, 1 września, godz. 21:30. TVP1.

Rok 1942. Ośmioletni Srulik Fridman (Andrzej i Kamil Tkacz) ucieka z getta w Warszawie i samotnie ukrywa się w Puszczy Kampinoskiej. Kiedy nadchodzi zima udaje mu się znaleźć schronienie u Polaka, który pomaga mu zmienić tożsamość. Znajduje pracę w gospodarstwie, ale niebawem znowu musi uciekać…

Zakochana Jedynka – „Kwiat pustyni”. Niedziela, 2 września, godz. 22:15. TVP1.

Historia oparta na biografii światowej sławy somalijskiej modelki. Waris Dirie (Liya Kebede) w wieku trzynastu lat została sprzedana ponad sześćdziesięcioletniemu mężczyźnie. Miała zostać jego czwartą żoną. W środku nocy uciekła i przez pustynię dotarła do Mogadiszu, a stamtąd do Londynu. Tam dostrzegł ją fotograf Terry Donaldson (Timothy Spall).

„Patton”. Wtorek, 4 września, godz. 22:35. TVP1.

Rok 1943. Brytyjskie oddziały Montgomery’ego i amerykańskie Pattona (George C. Scott) dokonują inwazji na Sycylię, 17 sierpnia zajmują Mesynę. Wkrótce dochodzi do bulwersującego incydentu.

„Królowa”. Piątek, 31 sierpnia, godz. 23:20. TVP2.

Kiedy informacja o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną, Królowa Elżbieta II (Helen Mirren) próbuje zrozumieć reakcje ludzi na to wydarzenie. Tymczasem nowo wybrany premier Tony Blair (Michael Sheen) musi znaleźć ścieżkę dialogu pomiędzy królową, a społeczeństwem.

„Za jakie grzechy”. Sobota, 1 września, godz. 12:10. TVP2.

Przebojowa Lucy Hill (Renee Zellweger) jest ambitnym pracownikiem dużej firmy w Miami. Pewnego dnia, nie wiedząc w co się pakuje, bez namysłu przyjmuje kolejne służbowe polecenie mające być stumilowym krokiem w jej karierze.

„The Walk. Sięgając chmur”. Sobota, 1 września, godz. 22:20. TVP2.

Rok 1973. Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) przegląda kolorowy magazyn, w którym dostrzega zdjęcie nowojorskich Twin Towers. Postanawia, że przejście między budynkami na linie będzie jego życiową misją.

Gwiazdy w południe – „Kiedy nadejdzie wrzesień”. Niedziela, 2 września, godz. 11:55. TVP2.

Przystojny Amerykanin Rock Hudson (Robert Talbot) raz do roku, we wrześniu, przyjeżdża na wakacje do swojej posiadłości na włoskim wybrzeżu. Od sześciu lat spędza ten czas ze swoją włoską sympatią, Lisą Fellini (Gina Lollobrigida), która liczy na to, że kochanek wreszcie się z nią ożeni.

„Pokój”. Niedziela, 2 września, godz. 20:05. TVP2.

Jack (Jacob Tremblay) ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia, nie jest całym światem. Matka (Brie Larson) decyduje się powiedzieć mu prawdę i podjąć walkę o wolność – od prawie 6 lat są więzieni…

Kino relaks – „Pracownik miesiąca”. Środa, 5 września, godz. 22:35. TVP2.

Leniwy z natury pakowacz Zack Bradley (Dane Cook) pragnie zdobyć uznanie w oczach nowej pracownicy supermarketu pięknej Amy (Jessica Simpson). Dziewczyna pracowała wcześniej w innej placówce sieci i krążą plotki, że tam umawiała się pracownikami miesiąca.

„Zgadnij, kim jestem?”. Czwartek, 6 września, godz. 21:50. TVP2.

Tajny agent Whoami (Jackie Chan) traci pamięć po tym, jak wyskakuje z helikoptera. Wkrótce potem okazuje się, że jest ścigany przez wielu innych agentów. Nie ma jednak pojęcia dlaczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *