Kamień milowy w konstruowaniu satelitów w obiektach Thales Alenia Space w Cannes

Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) ogłasza, iż proces parowania platformy i ładunku satelity KONNECT, przeprowadzony w minionym tygodniu na terenie Thales Alenia Space w Cannes przebiegł pomyślnie. Operacja ta to znaczący krok w konstruowaniu satelity oraz przygotowaniu do jego wyniesienia, zaplanowanego na koniec tego roku.

 

KONNECT to najnowszej generacji satelita wysokiej przepustowości, oferujący bezprecedensową elastyczność operacyjną. Ważący 3,5 tony, w pełni elektryczny satelita, który jako pierwszy wykorzysta nową platformę Spacebus Neo od Thales Alenia Space, zapewni użytkownikom w Europie Wschodniej i Afryce wydolność 75 GB/s.

Wydajność spełniająca potrzeby odbiorców usług na dwóch kontynentach, czyni z satelity KONNECT główny filar strategii firmy, mającej na celu dalszy rozwój, umożliwiający wzmocnienie jej pozycji na szybko rozwijających się rynkach usług szerokopasmowych. Na większą skalę, strategia satelitarna Eutelsat wspiera ambicje Grupy, zmierzające w kierunku zmniejszenia przepaści cyfrowej, a jednocześnie stworzenia globalnej cyfrowej społeczności. Wykorzystując obecne zasoby satelitarne, Eutelsat przygotowuje grunt na nowego satelitę poprzez wprowadzanie nowych usług szerokopasmowych w docelowych regionach. W ostatnich miesiącach usługi takie zostały wprowadzone w kilku afrykańskich krajach.

Yohann Leroy, zastępca Dyrektora Wykonawczego i Dyrektora ds.Technicznych Eutelsat, skomentował: „Operacja parowania to kluczowy etap tego wyjątkowego programu satelitarnego. Umożliwi ona usługi szerokopasmowe w konkurencyjnych cenach, z możliwością na uzupełnienie oferty sieci naziemnych w Europie Zachodniej, a także w Afryce, gdzie priorytetem jest szerzenie dostępności usług internetowych.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *