Ruch Chorzów – Olimpia Grudziądz w TVP3

Po dłuższej przerwie zimowej II-ligowe drużyny powróciły do zmagań. W niedzielę 10 marca Ruch Chorzów podejmie na własnym obiekcie Olimpię Grudziądz.

 

Choć po raz pierwszy w tym roku piłkarze wybiegli na boisko w ubiegły weekend, to aż cztery kolejki rundy wiosennej rozegrano jeszcze jesienią. A to oznacza, że do końca sezonu każdemu z zespołów pozostało już tylko 12 spotkań.

Ruch, choć przed dwoma laty grał jeszcze w Ekstraklasie, a przed rokiem w I lidze, nie może być spokojny o swój byt. Ślązacy zajmują dopiero 13. pozycję w tabeli z przewagą zaledwie punkty nad strefą spadkową. O utrzymanie będą więc najprawdopodobniej walczyć do samego końca, a pierwsze okazja do zapunktowania w 2019 roku już w niedzielę.

Wcale nie będzie jednak o to łatwo. Do Chorzowa przyjedzie bowiem Olimpia Grudziądz, która z kolei jest jednym z kandydatów do awansu. Zawodnicy Mariusza Pawlaka na inaugurację rozbili 4:0 Skrę Częstochowa na wyjeździe dając poważny sygnał rywalom.

Ruch będzie natomiast chciał się zrehabilitować. Tę rundę piłkarze 14-krotnego mistrza Polski przywitali bowiem porażką 0:1 w Bełchatowie.

Transmisja tego spotkania od 13:05 w TVP3, tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej

Retransmisja w poniedziałek o godzinie 7:40 w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *