Ruszyła kampania „1% podatku” Fundacji Polsat na antenach Polsatu

Ruszyła kampania Fundacji Polsat i Telewizji Polsat zachęcająca do przekazywania 1% podatku na działania Fundacji. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości podatnika o możliwości przekazania jednego procenta swojego podatku na pomoc chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat.

 

W tegorocznym spocie, którego myślą przewodnią jest „Sami nie damy rady”, dzieci – podopieczni Fundacji Polsat próbują odpowiedzieć na podstawowe pytania: co to jest choroba, dlaczego rodzice płaczą, dlaczego są smutni? Mówią o swoich pragnieniach i wreszcie pytają czy lubisz pomagać? Kampania składa się z 4 spotów  i została zaplanowana do 30 kwietnia 2019 r.

W tym roku, zgodnie z nowym prawem fiskus wypełni za podatnika zeznanie roczne, ale pozostawia mu prawo do korekty dokumentu z własnej inicjatywy. Z wypełnionym przez Krajową Administrację Skarbową zeznaniem każdy będzie mógł się zapoznać na Portalu Podatkowym od 15 lutego. E-PIT wyliczy kwotę 1% podatku na podstawie aktualnych danych i automatycznie wskaże organizację, która w ubiegłym roku otrzymała 1%. Można to zmienić i wpisać: Fundacja Polsat (KRS 0000 135 921).

– Za okazaną pomoc, hojność i zaufanie wszystkim serdecznie dziękujemy! Do Fundacji Polsat codziennie dzwonią zrozpaczeni rodzice, których nie stać na opłacenie specjalistycznego  leczenia ciężko chorej córeczki lub synka. Jeśli nie otrzymają pomocy, ich  dziecko będzie skazane na lata cierpienia lub pogłębiającą się niepełnosprawność. Każda złotówka zmienia na lepsze świat naszych podopiecznych – powiedziała Krystyna Aldridge Holc, Prezes Zarządu Fundacji Polsat.

Do dziś z 1% Fundacja otrzymała 19 542 215, 65 złotych. Cała kwota została przekazana na pomoc chorym dzieciom. Za uzyskane fundusze Fundacja zakupiła leki, sfinansowała rehabilitację zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla dzieci z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *