Kampania polskiej gry planszowej Green Hell: The Board Game na Kickstarterze (wideo)

Na Kickstarterze właśnie wystartowała wyczekiwana przez fanów popularnej gry komputerowej o tym samym tytule i miłośników gier planszowych kampania Green Hell: The Board Game. Wszyscy chętni przez najbliższe 20 dni będą mogli wesprzeć projekt tej unikatowej survivalowej gry planszowej.

 

Twórcy z Galaktus Games liczą, że uda im się zebrać co najmniej 350 000 złotych potrzebnych na produkcję i realizację zamówień. Osoby, które zdecydują się dołączyć już pierwszego dnia, otrzymają za darmo wieżę do rzutów kośćmi ze specjalnym nadrukiem UV.

 

 

Green Hell: The Board Game to planszowa, kooperacyjna gra survivalowa. Jake, znany wszystkim fanom z wersji komputerowej, utknął w amazońskiej dżungli poszukując swojej zaginionej żony i próbuje przetrwać w tym surowym, nieprzyjaznym środowisku. Celem graczy, członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, jest jego odnalezienie. Każdy z graczy posiada określony zestaw umiejętności, które są się niezbędne dla przetrwania całej grupy. Ekspert Survivalu, Medyk, Przewodnik i Naukowiec – tylko dobrze skoordynowana współpraca pozwoli zakończyć misję sukcesem.

Green Hell: The Board Game, stworzona przez Galaktus Games, oferuje graczom wysoki poziom nieprzewidywalności rozgrywki dzięki innowacyjnemu systemowi tworzenia rozrastającej się dżungli, opartemu na modułowej, półlosowej konfiguracji mapy. Dżungla i wyzwania czekające na Ratowników w każdej kolejnej partii będą inne, co uczyni rozgrywki unikalnymi doświadczeniami. Zespół stojący za projektem dołożył wszelkich starań, aby przełożyć na format gry planszowej podstawowe mechaniki z gry wideo Green Hell, takie jak zarządzanie plecakami, crafting i budowanie. Dzięki temu udało się uzyskać podobne, złożone doświadczenie survivalowe, które jest natychmiastowo rozpoznawalne przez wszystkich fanów oryginalnego tytułu.

W skład gry wchodzą cztery grywalne postacie, ponad 100 kart będących elementami mapy, 154 kafelki potrzebne do wytwarzania niezbędnych przedmiotów, ponad 230 innych kart i tokenów, a także 14 kostek i wieża do rzutów kości. Podstawowy zestaw twórcy wycenili na 445 złotych, jednak może być on rozszerzony o dodatki, m.in. w postaci unikatowego upiornego drzewa do rzutów kośćmi, czy też wkładki umożliwiające organizację elementów gry.

Nie jesteś zaznajomiony z grą wideo Green Hell? To stworzona przez studio Creepy Jar, składające się z polskich weteranów branży, ultra-realistyczna gra symulacyjna osadzona w amazońskiej puszczy. Gracze wcielają się w postać Jake’a, który utknął w tym „zielonym piekle” i próbuje odnaleźć swoją zaginioną żonę. Gra zyskała uznanie za sprawą wymagającego poziomu trudności, realistycznego podejścia do survivalu i złożonego systemu skomplikowanych mechanik rozgrywki.

Green Hell: The Board Game – Dołącz do kampanii na Kickstarterze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *