Sport w TV

Łukasz Piszczek ekspertem Viaplay

Łukasz Piszczek będzie w najbliższym sezonie ekspertem Viaplay. Jeden z najlepszych polskich piłkarzy w XXI wieku, były reprezentant kraju, finalista Ligi Mistrzów, przez 11 ostatnich sezonów obrońca Borussii Dortmund, będzie analizować w studiu najważniejsze mecze Bundesligi. Ma pojawiać się również przy niektórych spotkaniach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

 

– Łukasz Piszczek będzie w najbliższym sezonie ekspertem w studiu Bundesligi oraz podczas niektórych spotkań europejskich pucharów. Liga Europy oraz Liga Konferencji Europy będą w Polsce dostępne wyłącznie w serwisie streamingowym Viaplay

– Platforma Viaplay jest dostępna w Polsce od 3 sierpnia

Łukasz Piszczek: „Cieszę się, że będę mógł być dalej blisko Bundesligi, ligi która zajmuje tak ważne miejsce w moim życiu już od 14 lat. Cieszę się też na nowe wyzwanie, nową rolę. Nadal jestem kibicem Borussii Dortmund, będę trzymał kciuki, żeby zagrała jak najlepszy sezon. Miło będzie obserwować to nadal z bliska, choć już z innego miejsca”.

 

 

Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay w Polsce: „Łukasz Piszczek nie tylko znakomicie gra w piłkę, ale też umie o niej zajmująco opowiadać. Był w szczycie kariery jednym z najlepszych prawych obrońców na świecie, pracował przez wiele lat z wybitnymi trenerami, patrzy na futbol bardzo analitycznie, kusi go rola trenera, próbował jej już w swoim obecnym klubie, LKS Goczałkowice-Zdrój. Łukasz będzie godził grę w LKS z występami w Viaplay i postaramy się stworzyć mu w studiu takie warunki, by każda jego wizyta była ucztą dla widzów”.

Łukasz Piszczek grał z reprezentacją Polski w trzech mistrzostwach Europy i w mundialu. Z Borussią Dortmund dwa razy zdobył mistrzostwo Niemiec i grał w finale Ligi Mistrzów 2013. Wcześniej był piłkarzem Herthy Berlin. Rozegrał ponad 300 meczów w Bundeslidze i 91 w europejskich pucharach. Po sezonie 2020-2021 rozstał się z Borussią Dortmund, zdobywając na pożegnanie Puchar Niemiec. Teraz jest piłkarzem klubu, w którym zaczynał karierę i który wspiera od dawna w różnych rolach: LKS Goczałkowice-Zdrój. Zagra z nim w nowym sezonie w III lidze.

Od najbliższego sezonu platforma Viaplay będzie transmitowała w Polsce najwyższej klasy wydarzenia sportowe, takie jak mecze niemieckiej Bundesligi i Superpucharu Niemiec, a także rozgrywki Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Od 2022 roku, przez sześć kolejnych sezonów, serwis Viaplay będzie miał wyłączne prawo do pokazywania wszystkich spotkań Premier League – najlepszej i najbardziej popularnej ligi piłkarskiej na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *