Kampania Telewizji History „Piękny wiek” nagrodzona Digital Communications Awards (wideo)

Projekt „Piękny wiek”, który telewizja HISTORY zrealizowała w roku 2018, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, został nagrodzony na międzynarodowym konkursie Digital Communications Awards organizowanym przez Quadriga University Of Applied Sciences w Berlinie w kategorii Storytelling.

 

 

 

 

Konkurs ten od lat celebruje najciekawsze kampanie tworzone przez międzynarodowe marki w sferze komunikacji cyfrowej i social media. Nagrody Digital Communications Awards zostały powołane przez Quadriga University of Applied Sciences w 2011 roku nagrodę jako konkurs w dziedzinie komunikacji online zarówno na poziomie praktycznym, jak i akademickim. Jury, pod przewodnictwem Prof. Dr. Any Adi, złożone jest z 52 wiodących praktyków i naukowców z całego świata, którzy oceniają wybitne projekty i kampanie cyfrowe.

Akcja „Piękny wiek” skupiona była na prezentowaniu ważnych momentów z najnowszej historii Polski. Do projektu zaproszono siedem osób z całego kraju, które ukończyły 100 lat. Podzielili się oni historiami ze swojego życia na tle burzliwych dziejów współczesnej Polski.

W kampanii wystąpili: Irena Becker z Gdyni, siostra Regina Mizgier z Marek k. Warszawy, Stanisława Stwora z Katowic, Henryk Dłużewski z Kielc, Maria Wachowicz z gminy Zgierz, Henryk Zgorzałek z Siedlec oraz  płk. Mieczysław Herod z Krakowa.

Wszyscy bohaterowie wzięli udział w sesji portretowej autorstwa fotografa Szymona Szcześniaka. Kampanii towarzyszyła nowa wersja piosenki „Dzień dobry Polsko” w wykonaniu rapera Doniu z zespołu Ascetoholix. Do utworu powstało tzw. lyrics video, które było emitowane na antenie telewizji HISTORY.

Akcji towarzyszyły lekcje historii dla młodzieży szkolnej organizowane przez HISTORY wspólnie z ścięcia Multikino, prowadzone przez Jacka Podemskiego i Piotra Maszkowskiego, prowadzących polski program HISTORY „Poszukiwacze zaginionej prawdy”, życzenia do Polaków przekazane przez trzech aktorów z serialu „Wikingowie”, a także badanie na temat najwazniejszych wydarzeń i osób z ostatnich 100 lat w historii Polski przeprowadzone przez agencję SW Research.

Akcja obejmowała także kampanię outdoorową w 8 miastach- na billboardach pojawili się Stanisława Stwora oraz Henryk Dłużewski, a także cross-promocję i internet (Crime+Investigation Polsat, H2, Lifetime), która wygenerowała ponad 2,8 miliona zasięgu w mediach społecznościowych. Kampanię „Piękny wiek” przygotował i zaplanował dział marketingu i kreacji A+E Networks (Katarzyna Koźluk, Rami Haidar i Tomasz Teodorczyk) w Warszawie i Londynie. Projekt „Piękny wiek” miał też wersję video, w której występują Henryk Dłużewski oraz siostra Regina Mizgier. Za montaż i reżyserię odpowiada Wit Dziki z firmy produkcyjnej Dziki Film.

Kampania „Piękny wiek” została równiez nominowana przez Polską Izbę Komuniacji Elektronicznej w kategorii „kampania promocyjna” w konkursie Tytanowe Oko.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *