Z dniem 31 maja 2022 roku stacja Lifetime zostanie wycofana z Polski (akt.)

A+E Networks UK podjęło decyzję o wygaszeniu kanału Lifetime w Europie. Na przełomie lutego i marca bieżącego roku widzowie w Wielkiej Brytanii, Irlandii i na Malcie pożegnali już stację. Kanał Lifetime Poland zniknie z rynku 31 maja 2022 roku.

 

Wyłączenie kanału Lifetime w ofercie poszczególnych operatorów odbywa się zgodnie z umowami, które determinują datę zakończenia nadawania. Do końca stycznia wyłączone zostanie nadwanie satelitarne, natomiast kanał dostępny będzie drogą kablową, w OTT i IPTV do końca maja 2022. – mówi nam Katarzyna Grynienko, PR & Digital Manager w A+E Network

 

Foto: Matusz Klamka

 

Stacja Lifetime w Polsce oferowała widzom wartościowe treści dokumentalne i fabularne skupione wokół tematów związków, rozwoju i poszukiwania własnego stylu. W tym duchu wyprodukowane zostały popularne lokalne produkcje takie jak „Królowe Second-Handów” i „Wnętrze do poprawki”.

Polskie biuro A+E Networks zarządza kanałami w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, na których kanały HISTORY, HISTORY2 i Crime+Investigation dostępne są w 11 językach. HISTORY dociera do ponad 30 milionów gospodarstw domowych w regionie, w tym blisko 7 milionów w Polsce. HISTORY Channel czy Crime+Investigation Polsat dostępne są także wersji streamingowej m.in. na platformach Polsat Box Go, Canal+, ipla.tv czy UPC TV Go oraz w bibliotekach VOD m.in. w Play NOW czy w ofercie Platformy Canal+. Firma rozwija również marki SVOD w postaci HISTORY Play oraz Crime+Investigation Play.

„Jeżeli kanał Lifetime HD jest gwarantowany w Państwa Umowie lub Aneksie i nie akceptują Państwo powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej, bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), w przypadku gdy była ona przyznana w umowie i rozwiązanie nastąpiłoby w Okresie Podstawowym. Oświadczenie o wypowiedzeniu można przekazać na zasadach określonych w Umowie Abonenckiej, w terminie nie krótszym niż do dnia wejścia tych zmian w życie tj. 31.01.2022 r.”informuje Polsat Box.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *