Kanały TVP dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej na Litwie

TVP Info, TVP Polonia oraz TVP Historia zostały udostępnione widzom na Wileńszczyźnie korzystającym z telewizji naziemnej.

Po wprowadzeniu w 2017 roku kanałów TVP do oferty litewskich operatorów kablowych, Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP podjęło kolejne działania na rzecz zwiększenia zasięgu na Litwie. Efektem jest zawarcie umowy ze spółką Litewskie Centrum Radia i Telewizji Telecentras przy współpracy rządu Polski i Litwy.

Umowa dotyczy cyfrowej naziemnej reemisji trzech kanałów TVP: TVP Info, TVP Polonia oraz TVP Historia. Została zawarta na trzy lata, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o jeden rok. Dzięki temu, polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny mają do dyspozycji kolejny sposób odbierania kanałów TVP oprócz sygnału telewizji satelitarnej i kablowej.

– Jest to przełom zwłaszcza w przypadku TVP Historiamówi Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP. Dotychczas kanał ten nie był dostępny za granicą, a obecnie z bogatą ofertą filmów dokumentalnych i programów o tematyce historycznej mogą zapoznać się polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny. Bogata historia życia i pracy Polaków na Litwie zasłużyła na szerokie pokazanie na antenie TVP Historiadodaje.

TVP Historia jest jednym z najpopularniejszych kanałów dokumentalnych w Polsce, który od 11 lat niezmiennie zajmuje miejsce na podium w rankingu kanałów tematycznych. Rola Anteny TVP jest rozwijanie świadomości historycznej Polaków oraz szeroko rozumiana edukacja historyczna.

Widzowie TVP Historia na Litwie będą mogli oglądać najpopularniejsze produkcje: serial „Korona królów”, programy: „Z archiwum zimnej wojny”, „Spór o historię”, „Jak było”, „Było nie minęło”, „Wojownicy czasu” i „Sensacje XX wieku” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *