Karty graficzne AMD Radeon wybrane do platformy streamingu gier Google Stadia

Firma AMD ogłosiła, że zoptymalizowane do użycia w chmurze układy graficzne Radeon będą napędzać platformę streamingu gier Google Stadia, którą firma Google zapowiedziała wczoraj wieczorem.

 

Streaming współcześnie najbardziej wymagających gier wymaga olbrzymiej mocy obliczeniowej i zaawansowanej technologii, która pozwoli sprostać unikalnym wymaganiom od skalowalności po zabezpieczenia. To dlatego firma Google wybrała do swojej platformy układy graficzne AMD, które są „uzbrojone” w super szybką i efektywną pamięć HBM2 i krytycznie istotne funkcje z perspektywy centrów danych.

AMD ponadto wspiera Google swoim pakietem narzędzi deweloperskich, w tym AMD Radeon GPU Profiler (RGP) i swoim otwartym sterownikiem linuksowym dla interfejsu Vulkan, które pomogą deweloperom optymalizować ich przyszłe gry pod kątem użycia na nowej platformie. RGP pozwala programistom zwizualizować to, jak ich aplikacje wykorzystują układ graficzny i śledzić każdy proces dla pojedynczej klatki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można łatwo i efektywnie usuwać błędy i optymalizować działanie gry przez oprogramowanie debugujące RenderDoc.

Więcej informacji o platformie Google Stadia znajdą Państwo na blogu Google. Zapraszamy też na stronę poświęconą rozwiązaniom AMD do streamingu gier z chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *