Katarzyna Kieli została szefową Discovery Networks

Discovery Communications informuje o połączeniu struktur w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Europie Południowej i CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka) i utworzeniu jednego regionu pod nazwą EMEA.

 

Zmiana ta jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój rynku mediów oraz potrzeby współczesnych widzów, którzy uzyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do ulubionych programów Discovery na wszystkich ekranach – zarówno w telewizji linearnej, jak i poprzez nowe platformy dystrybucyjne. Nowopowstałym regionem pokieruje Katarzyna Kieli, znana jako jeden z najlepszych polskich managerów związanych ze światowym rynkiem mediów. Jako prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA będzie odpowiadać za rozwój biznesu na 140 rynkach, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, krajach Beneluxu i Skandynawii. Nową strukturą Kieli zarządzać będzie z biura Discovery w Warszawie.

 

 

atarzyna Kieli wprowadziła Discovery do Polski w 2000 roku, zakładając biuro w Warszawie. Przez ostatnie lata była szefową Discovery w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym czasie Discovery z dystrybutora kanałów płatnych stało się firmą medialną, oferującą swoim widzom zarówno kanały płatne, jak i ogólnodostępne. W ostatnich miesiącach Discovery przejęło w Polsce telewizję METRO – rozszerzając swą ofertę o kanał naziemnej telewizji cyfrowej. Katarzyna Kieli przeprowadziła z sukcesem wiele fuzji i akwizycji na rynkach międzynarodowych, m.in. zlokalizowanej w Dubaju firmy Takhayal Entertainment wraz z marką Fatafeat w 2012 roku. Jedną z ostatnich transakcji, którą nadzorowała, było stworzenie JV z ProSiebenSat 1 w Niemczech. Kieli odpowiedzialna była także za integrację kanałów i platform Eurosportu w całym regionie po akwizycji w 2015 roku.

W swojej nowej roli, Katarzyna Kieli będzie nadzorować rozwój oferty programowej i biznesowej w największym w skali globalnej regionie Discovery. Dzięki konsolidacji biznesu podzielonego dotychczas na 4 obszary – Wielką Brytanię, Skandynawię, Europę Południową oraz CEEMEA, Kieli i jej zespół będą pracować zarówno nad optymalizacją działalności Discovery w telewizji linearnej, jak i rozwijaniu nowych form dotarcia do widza. Warszawa stanie się jednym z najważniejszych ośrodków Discovery w Europie i na świecie.

– Kasia ma wielką wiedzę, wizję i determinację. Posiada wyjątkowe doświadczenie w zarządzaniu prawdopodobnie najbardziej złożonym i zróżnicowanym regionem na świecie. EMEA to koło zamachowe naszego biznesu, dokonaliśmy tutaj ogromnych inwestycji i wiążemy z nim dalekosiężne plany. Bez wątpienia Kasia to osoba, dzięki której nowy region będzie się dalej dynamicznie rozwijać i odnosić sukcesy powiedział JEAN-BRIAC PERRETTE, CEO & PRESIDENT, DISCOVERY NETWORKS INTERNATIONAL.

– Moja przygoda z Discovery zaczęła się w 2000 roku. Od zawsze była to marka, która mnie inspirowała. Wierzyłam w jej wartości oraz możliwości, które przede mną otwierała. Dzisiaj moje uczucia są niezmienne – razem z milionami widzów kocham programy Discovery. Jest to dla mnie rozrywka, która otwiera oczy i pozytywnie zaskakuje. Dzisiaj, po 17 latach pracy w tej organizacji, wierzę w nią jeszcze mocniej. To dla mnie i dla Discovery emocjonujący czas nowych wyzwań. Jestem przekonana, że dzięki nowej strukturze, będziemy jeszcze lepiej wsłuchiwać się w potrzeby naszych widzów i partnerówdodała KATARZYNA KIELI, PRESIDENT & MANAGING DIRECTOR, DISCOVERY EMEA.

Przez ostatnie lata Discovery silnie inwestowało w region EMEA, m.in. dokonując akwizycji Eurosportu, nabywając prawa sportowe z półki premium, w tym prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024. Co więcej, zainwestowano w rozwój produktów cyfrowych, skierowanych bezpośrednio do konsumenta (D2C), takich jak Dplay – platforma dynamicznie rozwijająca się we Włoszech, Norwegii, Szwecji oraz Danii oraz Eurosport Player, flagowy serwis sportowy. Ponadto Discovery nawiązało współpracę na zasadzie JV z ProSiebenSat1 w Niemczech, dzięki której powstał serwis streamingowy z najlepszymi programami obu nadawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *