MediaZapowiedzi TV

Kim Brunhuber nowym prezenterem CNN International w Atlancie

Kim Brunhuber dołącza do zespołu CNN International (CNNI) jako nowy prezenter, który będzie pracował w siedzibie stacji w Atlancie. Poprowadzi poranne wydania CNN Newsroom dotyczące Europy w soboty oraz niedziele, a także programy informacyjne w dni powszednie. Zatrudnienie Kima ogłosił wczoraj Mike McCarthy, Executive Vice President i General Manager w CNNI.

 

 

Brunhuber do CNN International przeszedł z Canadian Broadcasting Corporation (CBC), gdzie pełnił funkcje starszego korespondenta stacji i szefa biura w Los Angeles. W tej roli raportował najważniejsze amerykańskie i międzynarodowe wydarzenia na wszystkich platformach CBC: w telewizji, radio i internecie. Należały do nich m.in. Igrzyska Olimpijskie w 2018 r. i 2016 r., Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 w RPA czy śmierć Nelsona Mandeli. Relacjonował również kilka masowych strzelanin w USA, w tym w Las Vegas (Nevada), San Bernardino i Thousand Oaks w Kalifornii. Jego relacja z pożarów w Południowej Kalifornii w 2017 r. została nagrodzona w konkursie dziennikarskim National Press Club Award 2018 w kategorii „breaking news”.

„Kim jest wyjątkowym dziennikarzem, który doskonale rozumie, jakie historie są poruszane w CNN i które z nich są ważne dla widzów. Niezależnie od tego, czy donosi o wyborach w Sierra Leone, czy zamachu terrorystycznym w Kabulu – Kim wyróżnia się imponującym i różnorodnym zakresem umiejętności dziennikarskich, które przyniosą korzyści zarówno naszej redakcji, jak i odbiorcom stacji”powiedział McCarthy.

„Będąc wysłannikiem lub korespondentem zagranicznym, zawsze mogłem liczyć na spotkanie jednego z moich ulubionych towarzyszy podróży: CNN International. Niezależnie od tego czy byłem w trójściennym, otwartym na ulicę barbershopie we Freetown, hotelu dla przyjezdnych w Karaczi czy zatłoczonej melinie w Kapsztadzie, stacja była pewnego rodzaju pępowiną, która utrzymywała mnie w kontakcie z resztą świata. Jestem podekscytowany perspektywą pracy po tej drugiej stronie. Nie wyobrażam sobie lepszej możliwości do opowiadania historii na międzynarodową skalę, ani ważniejszego czasu, w którym te historie trzeba przekazywać dalej”powiedział Brunhuber.

W ciągu trzynastu lat w CBC News, Brunhuber pracował na stanowiskach korespondenta oraz prezentera. Zanim przeniósł się do siedziby stacji w Los Angeles w 2015 roku, Kanadyjczyk urzędował w Toronto, gdzie prezentował szereg programów CBC, w tym sobotni The National oraz był prowadzącym kanału informacyjnego CBC News Network. Swoją karierę rozpoczął w 1997 roku, pracując dla CTV z biur w Ottawie oraz Halifax, gdzie prowadził, produkował oraz relacjonował aktualne wiadomości, w tym m.in. katastrofę lotu Swissair 111.

W okresie pomiędzy pracą dla CTV oraz CBC, Brunhuber pełnił rolę starszego instruktora w organizacji zajmującej się rozwojem mediów – Journalists for Human Rights w Sierra Leone. Podczas współpracy z lokalnymi dziennikarzami angażował się w kwestie dotyczące praw człowieka, takie jak praca dzieci w przemyśle wydobywczym, okaleczanie żeńskich narządów płciowych (FGM) czy wybory powszechne. Następnie kilka lat podróżował po całym świecie jako niezależny korespondent i producent. W tym czasie raportował oraz udzielał komentarzy na żywo, a także przygotował minidokumenty. Wówczas był m.in. w Pakistanie, Mali, Ghanie oraz Afganistanie.

Brunhuber jest także autorem książek. Tytuł licencjata i magistra zdobył w dziedzinie dziennikarstwa na Uniwersytecie w Carleton. Jest dwujęzyczny, biegle mówi po francusku i hiszpańsku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *