Do kin wchodzą "Tarapaty" dystrybuowane przez NEXT FILM

Już od jutra, piątku, 15 września br. na ekranach kin w całej Polsce będzie można oglądać film „Tarapaty” w reżyserii i według scenariusza Marty Karwowskiej. To szalona historia o wakacyjnych przygodach Julki, Olka i psa Pulpeta, poszukujących tajemniczego skarbu, którą z przyjemnością obejrzą zarówno najmłodsi widzowie, jak i ich rodzice. Premierze filmu towarzyszy wydanie książki pod tym samym tytułem. Dystrybutorem produkcji jest NEXT FILM.
 

„Tarapaty” jeszcze przed premierą wzbudziły ogromne uznanie zarówno najmłodszych widzów, jak i filmowych recenzentów. Oficjalna premiera filmu odbyła się we wtorek, 12 września br. w Warszawie, ale już wcześniej był on prezentowany na specjalnych pokazach, m.in. w sekcji przygotowanej przez Kino Dzieci podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.
Już wkrótce „Tarapaty” jako jedyny film dla młodych widzów zostaną pokazane na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni, w sekcji Inne Spojrzenie.

„Tarapaty” przedstawiają szaloną przygodę Julki i Olka – nastolatków, którzy spędzają razem wakacje i wspólnie z psem Pulpetem poszukują tajemniczego skarbu. Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

 

 
Obok debiutujących na wielkim ekranie Hani Hryniewickiej i Kuby Janoty-Bzowskiego w rolach Julki i Olka, wystąpili m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki.
Widzowie „Tarapatów” usłyszą w filmie skomponowaną specjalnie do niego piosenkę „Zaprowadź mnie” Natalii Szroeder.
 

 
W środę, 13 września br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel „Tarapaty”. To przygodowa opowieść dla dzieci w wieku 9-12 lat, która powstała w oparciu o scenariusz filmu.
Dystrybutorem „Tarapatów” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM działa na rynku filmowym od 5 lat – firma powstała w 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji. Po pierwszym półroczu 2017 roku filmy dystrybuowane przez NEXT FILM („Po prostu przyjaźń”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” i „Pokot”) obejrzało ponad 2,7 mln osób, czyli aż 50,67 proc. widowni wszystkich polskich filmów. Cztery tytuły NEXT FILMU – „Twój Vincent”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Pokot” i „Tarapaty” zostaną pokazane podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *