„Kler” z ufundowaną przez Kino Polska Nagrodą Publiczności 43. FPFF w Gdyni

Ufundowana przez Telewizję Kino Polska Nagroda Publiczności 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trafiła do Wojciecha Smarzowskiego za film „Kler”.
 

 

„Kler” to poruszający dramat ukazujący główne grzechy Kościoła katolickiego, takie jak korupcja, chciwość, nadużywanie władzy czy pedofilia. Bohaterami filmu są trzej katoliccy księża, którzy spotykają się po latach od wspólnie przeżytej tragedii. Współczesne wydarzenia zmienią życie każdego z nich… Oprócz Nagrody Publiczności „Kler” otrzymał też Nagrodę Dziennikarzy, za scenografię i Nagrodę Specjalną za „podjęcie ważnego społecznie tematu”. W rolach głównych w filmie występuje czołówka polskich aktorów: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos i Jacek Braciak.

Nagroda Publiczności o wartości 15 tys. zł to nagroda dla filmu Konkursu Głównego Festiwalu, którą przyznają widzowie poprzez głosowanie.

Tej jesieni Telewizja Kino Polska wyemituje filmy nagrodzone na festiwalu filmowym w Gdyni w poprzednich latach. Będą to m.in. „Ida” Pawła Pawlikowskiego oraz „Jesteś Bogiem” i „Ki” Leszka Dawida.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *