KnockOut Boxing Night #6 w TVP1 i TVP Sport

Nie z Arturem Szpilką, a z byłym czempionem Unii Europejskiej kategorii junior ciężkiej zmierzy się w Łomży Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Podczas zaplanowanej na 23 marca gali KnockOut Boxing Night #6 Polak skrzyżuje rękawice z Rumunem Alexandru Jurem.

 

Jeszcze niedawno, w magazynie Ring TVP Sport, Włodarczyk przyznał, że w tym roku chciałby zmierzyć się między linami z Arturem Szpilką. – Jestem przekonany, że wygrałbym tę walkę. Uwierzcie mi, to byłby Włodarczyk, który w ringu szuka dobrego strzału, by zakończyć walkę – powiedział „Diablo”.

– Ta walka rozgrzałaby całą Polskę. Z Mariuszem Wachem nie było złej krwi, z „Diablo” byłoby jej aż nadto – odpowiedział „Szpila”.

Na hitową walkę trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Na razie Włodarczyk przygotowuje się do marcowej gali KnockOut Boxing Night #6. W czwartek ogłoszono oficjalnie, że jego rywalem będzie Alexandru Jur.

Rumun jest o cztery lata młodszy od Polaka. Ma zbliżone warunki fizyczne, ale o wiele mniejsze doświadczenie na zawodowym ringu. W dwudziestu pojedynkach odniósł 18 zwycięstwo, dwukrotnie przegrał. Bilans „Diablo” to 56 wygranych i cztery porażki.

W 2011 roku Jur był amatorskim mistrzem Belgii. Sześć lat później sięgnął po czempionat Unii Europejskiej kategorii junior ciężkiej, pokonując niejednogłośnie na punkty Juho Haapoję. W ostatniej walce, w listopadzie ubiegłego roku przegrał decyzją sędziów z Giorgim Tevdorashvilim.

Włodarczyk i Jur skrzyżują rękawice w walce wieczoru. Wcześniej między linami w Łomży zaprezentują się także Przemysław Zyśk oraz Mateusz Tryc, a niepokonany na zawodowych ringach Fiodor Czerkaszyn zmierzy się z Irlandczykiem JJ McDonaghem.

Transmisja w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *