Knockout Boxing Night w TVP1 i TVP Sport

23 marca w Łomży szósta odsłona gali Knockout Boxing Night. Główną atrakcją wieczoru będzie występ byłego dwukrotnego mistrza świata kategorii junior ciężkiej, Krzysztofa Włodarczyka (56-4-1, 39 KO). „Diablo” w ubiegłym roku wygrał trzy pojedynki, notując dwa nokauty.

 

Włodarczyk jest najbardziej doświadczonym i utytułowanym pięściarzem grupy Knockout Promotions. Pierwszy mistrzowski pas federacji IBF zdobył w 2006 roku, pokonując na punkty Steve’a Cunninghama. Cztery lata później dołożył do swojej kolekcji trofeum WBC, stopując w łódzkiej Atlas Arenie Giacobbe Fragomeniego. Efektownie rozprawił się również z Dannym Greenem w Australii i Rachimem Czakijewem w Rosji. Tytułu bronił sześć razy, stracił go z Grigorijem Drozdem w 2014 roku. Obecnie jest notowany na siódmym miejscu w rankingu World Boxing Council i na 14. w International Boxing Federation.

W ubiegłym roku na antenie Telewizji Polskiej prezentował się dwa razy. W czerwcu w Rzeszowie po ciekawym pojedynku wypunktował Nigeryjczyka Olanrewaju Durodolę, a w październiku w Zakopanem błyskawicznie rozprawił się z Amerykaninem Alem Sandsem. Wkrótce poznamy nazwisko rywala 37-latka. Kontrakt jest już przygotowany, od kilkunastu dni ustalane są ostatnie szczegóły.

W Łomży zaprezentują się także Fiodor Czerkaszyn (11-0, 7 KO). 23-latek uważany jest za jeden z największych talentów polskiego boksu, co udowodnił ubiegłorocznymi występami. Z pięciu ostatnich rywali tylko jeden dotrwał do ostatniego gongu, a Daniela Urbańskiego rozmontował w zaledwie 17 sekund.

Na Podlasiu wystąpią również m.in. Przemysław Zyśk (9-0, 3 KO) i Mateusz Tryc (6-0, 5 KO), który niedawno związał się z umową współpromocyjną z Knockout Promotions.

Telewizja Polska wraz z grupą zawodową Andrzeja Wasilewskiego oficjalnie rozpoczęła współpracę w maju ubiegłego roku. Ostatnia odsłona Knockout Boxing Night odbyła się 10 listopada w Gliwicach. W emocjonującej walce wieczoru Artur Szpilka wypunktował Mariusza Wacha, a konfrontację przed telewizorami śledziło 2 mln widzów.

Najbliższe miesiące będą wyjątkowo intensywne dla stajni KP. 9 marca we Francji do drugiej obrony mistrzostwa Europy przystąpi Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO), który skrzyżuje rękawice z Andrew Francillette (21-1-1, 5 KO). 15 marca w Filadelfii do poważnego testu podejdzie za to Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO). „Striczu” podejmie podczas gali DAZN zaprawionego w bojach Gabriela Rosado (24-11-1, 14 KO). Ponadto, wkrótce powinniśmy poznać dokładną datę i lokalizację półfinału turnieju World Boxing Super Series pomiędzy tymczasowym czempionem WBO Krzysztofem Głowackim i łotewską gwiazdą sportu Mairisem Briedisem.

Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w naszej aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *