MediaTVPZapowiedzi TV

Nowy cykl debat międzynarodowych Biełsatu

W nowym sezonie talk-show pojawi się też nowy prowadzący – wraz ze Swiatłaną Kalinkiną z ekspertami będzie rozmawiać znany ukraiński publicysta i komentator polityczny Witalij Portnikow.

 

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja „Terytorium Prawdy” liczyła cztery odcinki i była poświęcona wyborom prezydenckim w Rosji. Tematem obecnej jest 70-lecie powstania NATO oraz 20. rocznica przystąpienia do Sojuszu Polski, Czech i Węgier, która będzie obchodzona 12 marca.

– „Najgorętszy” temat na dziś w naszym regionie: czy NATO jest wrogiem czy przyjacielem. To najbardziej aktualny temat dla Białorusi, dla Ukrainy, dla Gruzji: NATO to ocalenie czy potencjalne niebezpieczeństwo? tak określa Swiatłana Kalinkina główne zagadnienia, które zostaną poruszone w programie.

W roli współprowadzącego, razem z białoruską dziennikarką wystąpi Witalij Portnikow – znany ukraiński publicysta i komentator polityczny oraz aktywny uczestnik Rewolucji Godności.

– Jestem obywatelem Ukrainy, której większość społeczeństwa od wielu lat opowiadała się za tym, aby Ukraina stała się członkiem NATO. Chociaż dla mnie nigdy nie było alternatywy. Rozumiałem, że jeżeli nie przyłączymy się do Sojuszu, to wcześniej lub później na naszym terytorium zjawią się wojska Federacji Rosyjskiej. Kiedy tylko zechcemy stać się niepodległym państwem, Moskwa od razu zacznie anektować nasze terytoria, zabijać naszych obywateli i wpływać na nasz wybórwyjaśnia Witalij Portnikow udział w naszym programie.

Jest on przy tym przekonany, że cykl debat o NATO i Rosji jest ważny dla widzów z całego naszego regionu.

– Chcę, żeby ludzie wiedzieli, że u nas, w Europie nie ma alternatywy. Albo jesteśmy członkami NATO, albo tracimy niepodległość, wolność, wartości i życieprzekonuje ukraiński dziennikarz.

Nowy cykl „Terytorium Prawdy”, do którego zdjęcia już trwają w Wilnie, również składa się z czterech odcinków. Jego prowadzący będą dyskutować z gośćmi programu o okolicznościach powstania Sojuszu, jego działalności, perspektywach oraz reagowaniu przezeń na politykę współczesnej Rosji. Uczestnikami debat będą eksperci i politycy z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji i USA.

Oglądajcie „Terytorium Prawdy” w Biełsacie już od marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *