Kobieca odsłona serii „Mapy polskiego dokumentu” w TVP Kultura

W sierpniowe wtorki w nocnym paśmie „Mapa polskiego dokumentu” TVP Kultura zaprasza na filmy zrealizowane przez uznane polskie dokumentalistki – Karolinę Bielawską, Julię Ruszkiewicz, Lidię Dudę i Agnieszkę Zwiefkę.
 

 
Młodsze pokolenie dokumentalistek reprezentuje Karolina Bielawska (autorka głośnego dokumentu „Mów mi Marianna”), która razem z Julią Ruszkiewicz opowiada w „Warszawie do wzięcia” o trzech dziewczynach z prowincji, niepotrzebnie upatrujących w przeprowadzce do stolicy leku na wszystkie swoje bolączki. To właśnie ten dokument zostanie wyemitowany w najbliższy wtorek, 14 sierpnia, o godz. 23:24.
Film „Uwikłani” Lidii Dudy, często stającej w obronie najsłabszych i wykluczonych społecznie, porusza niezwykle trudny temat historii pedofila i skrzywdzonego przez niego chłopca. Pośród wielu nagród obraz został uhonorowany Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Natomiast Agnieszka Zwiefka, autorka nagradzanej „Królowej ciszy”, przedstawia w „Albert Cinema” filmową pasję mieszkańców schroniska im. Brata Alberta. Muzykę do tego dokumentu skomponował Leszek Możdżer.
„Mapa polskiego dokumentu” w sierpniowe wtorki:
„Warszawa do wzięcia”. 14 sierpnia, godz. 23:45.
„Uwikłani”. 21 sierpnia, godz. 23:55.
„Albert Cinema”. 28 sierpnia, godz. 23:35. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *