Zawiadomienie o znieważeniu o. T. Rydzyka CSsR

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył do prokuratury w Toruniu zawiadomienie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

 

 

 

Chodzi o wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza dla jednego z portali internetowych. Były premier odniósł się do inicjatywy powstania w Toruniu muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Cimoszewicz nazwał skandalem współfinansowanie obiektu ze środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdaniem Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, polityk zasugerował, że środki na budowę muzeum trafią do prywatnej kieszeni o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Były premier Włodzimierz Cimoszewicz, osoba wykształcona, znieważył ojca Tadeusz Rydzyka CSsR twierdząc niedawno, że dostał on do własnej kieszeni 100 mln zł. Jest to oczywiście nieprawda. To, co powiedział były premier Cimoszewicz jest manipulacją. Manipulacją, przez którą dochodzi do wielu milionów osób informacja, że ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR jest złodziejem i bierze pieniądze na swój własny cel. Włodzimierz Cimoszewicz już nie raz krytykował ojca Tadeusza Rydzyka mówiąc nieprawdę na jego temat. Musimy protestować kłamliwe rzeczy, kiedy politycy lub media celowo poniżają ojca Tadeusza Rydzyka CSsR powiedział Ryszard Nowak.

W złożonym do prokuratury zawiadomieniu, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą powołał się m.in. na art.216 Kodeksu Karnego. Zgodnie z nim, „kto znieważa osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”.

Zobacz także

4 Komentarze

  1. Niech ten kapucyn przestanie wreszcie rzerować na babciach i dziadkach, rozliczyć ch..a z darowizn od bezdomnych !!!!!!!
  2. no i bardzo dobrze. Jak się kogoś tak znieważa to trzeba za to odpowiadać
  3. Jak się kogoś świadomie znieważa to trzeba się liczyć potem z tego konsekwencjami.
  4. Oj tam diabełek podkłada ogień pod kociołek i czeka z niecierpliwością na ojczulka 😀