„Kobieta na krańcu świata”: przerwana lekcja wolności

W trakcie kręcenia materiału o najszczęśliwszych kobietach na świecie, ekipa programu „Kobieta na krańcu świata” została zatrzymana przez wywiad wojskowy na terenie Pakistanu. To jest odcinek, który miał nie powstać. Na szczęście wszystko potoczyło się inaczej i już w najbliższą niedzielę, 15 października o godzinie 11.00 zapraszamy na przerwaną lekcję wolności.

 

Martyna Wojciechowska w swoim programie porusza ważne i często bardzo trudne tematy dotyczące świata, kobiet i wolności. Realizując odcinki na terenie Pakistanu, wraz z ekipą filmową została zatrzymana przez wywiad wojskowy. Skonfiskowanego sprzętu do dzisiaj nie udało się uzyskać. Dzięki ukrytym i przewiezionym do Polski kopiom, widzowie będą mieli szansę poznać kolejną bohaterkę programu „Kobieta na krańcu świata”.

W najbliższym odcinku, podróżniczka spotka się ze zjawiskowymi kobietami z plemienia Kalaszów.
To jedyna niemuzułmańska społeczność w Pakistanie. Ostatni potomkowie mieszkańców starożytnego Kafiristanu, zamieszkują ziemie na pograniczu dzisiejszego Pakistanu i Afganistanu. Obecnie ich społeczność jedynie około 4 tysięcy osób.

Kalaskie kobiety można określić najszczęśliwszymi na świecie. Same wybierają sobie mężów, a gdy ci nie traktują ich dobrze, odchodzą i szukają nowego partnera. U Kalaszów dopuszczalne są także wolne związki, które nie do pomyślenia są w jakiejkolwiek innej pakistańskiej społeczności. Czy żyjąc w Pakistanie można czuć się naprawdę wolnym?

PRAPREMIERA: TRAVEL CHANNEL, 14 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA), GODZ. 11:00

PREMIERA SZÓSTEGO ODCINKA: TVN, 15 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA), GODZ. 11:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *