Kody QR na antenie TVN24

TVN24 wprowadziła przy wybranych programach pojawiające się na ekranach kody QR. Po zeskanowaniu, kod przekierowuje widza do portalu tvn24.pl, bezpośrednio do powiązanego z emitowanym materiałem artykułu. Kod QR pojawia się podczas najważniejszych i najciekawszych informacji czy reportaży z kraju i ze świata. Do tej pory największą popularności cieszyły się wiadomości o skokach narciarskich oraz pandemii.

 

TVN24 to najbardziej innowacyjna stacja w kraju, która cały czas rozbudowuje i wprowadza narzędzia, które jeszcze bardziej i łatwiej dają widzom dostęp na informacji i pogłębionych materiałów. Dzięki używaniu kodów QR, w bardzo prosty sposób użytkownik trafia do interesującego go tematu. Skanowanie kodu odbywa się po uruchomieniu aparatu w smartfonie, delikatnym przybliżeniu obrazu i umiejscowieniu kodu QR w kadrze. Funkcjonuje jako ozdobnik na dole ekranu, po lewej stronie obok logo.

– Kod QR spodobał się widzom TVN24. Rośnie liczba osób, które skanują go za pomocą swojego telefonu i przychodzą do naszych serwisów internetowych tvn24.pl czy eurosport.pl, by dostać jeszcze więcej informacji i pogłębić temat.mówi Mateusz Sosnowski szef portali informacyjnych TVN, zastępca redaktora naczelnego TVN24. – Puchar Świata w skokach narciarskich doskonale pokazuje, że rozwiązanie świetnie się przyjęło. Jedno zdjęcie i szybko, w trakcie oglądania zawodów, widzowie mogą sprawdzić wyniki, tabelę, poznać sylwetki zawodników i zerknąć w ciekawostki – dodaje Sosnowski – To idealne połączenie telewizji z internetem w czasie rzeczywistym.

Poza kodami QR, TVN24 będzie wprowadzało kolejne nowoczesne narzędzia technologiczne, które pozwolą na jeszcze ciekawsze odbieranie programów czy materiałów.

Jeden komentarz do “Kody QR na antenie TVN24

  • 2 grudnia 2021 o 15:16
    Bezpośredni odnośnik

    To może jeszcze zaczną dawać kody podczas zapowiedzi programów na kanałach TVN.
    Wtedy było łatwiej trafić na dany program w player.pl .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *