Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Kolejne wyróżnienie dla producenta telefonów Nokia

Po ogłoszeniu zmiany strategii i rozszerzenia portfolio, które obejmuje wiele marek, HMD Global Oy (HMD), największy producent smartfonów, przedstawia kolejne ważne ogłoszenie: HMD zostało wyróżnione platynowym ratingiem zrównoważonego rozwoju EcoVadis 2023! Ta nagroda trafiła do nas drugi rok z rzędu.

 

Firma znajduje się w 1% najlepszych firm i w 98% firm poddanych audytowi pod kątem zaangażowania w zrównoważone praktyki w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego.

„Cieszymy się, że drugi rok z rzędu otrzymaliśmy platynową ocenę zrównoważonego rozwoju Eco Vadis. Robimy wszystko, by w ekologicznych warunkach produkować wysokiej jakości, a jednocześnie przystępne cenowo, urządzenia mobilne i dostarczać je konsumentom na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani perspektywą projektowania sprzętu, który będzie trwały, dzięki czemu zmniejszymy ilość odpadów elektronicznych. Takie podejście ma bardzo pozytywny wpływ na planetę”powiedział Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global.

EcoVadis to największy na świecie i najbardziej poważany recenzent firm pod kątem zrównoważonego rozwoju. Swoje oceny opiera na dowodach i badaniach, a pod uwagę bierze cztery kryteria: środowisko; praca i prawa człowieka; etyka; zrównoważone zamówienia.

Wszystkie powyższe wartości są nam w HMD bliskie, dlatego robimy wszystko, by działać zgodnie z nimi.

Platynowa ocena jaką otrzymaliśmy, pokazuje, że wyróżniają nas nie tylko słowa, ale też działanie. A to jest ustrukturyzowane i proaktywne. Ocena EcoVadis może służyć jako wskaźnik pozytywnych intencji, którymi się kierujemy. Firmy znajdujące się w rankingu dążą do poprawy wyników i zrównoważonym rozwojem.

Co warte podkreślenia w ubiegłym roku firma HMD również uzyskała Platynową Ocenę.

Nasz najnowszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju firmy można przeczytać tutaj.

foto. materiał prasowy Nokia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *