Radio

“Kolorowe ptaki” w Radiu TOK FM – nowy serial na antenie i tokfm.pl

Anna Gmiterek-Zabłocka, znana i nagradzana reporterka Radia TOK FM w nowym serialu radiowym przybliży słuchaczkom i słuchaczom temat spektrum autyzmu. 6 odcinków cyklu “Kolorowe ptaki” przedstawi historie dzieci oraz dorosłych, a także opowie o wielu obliczach spektrum i stereotypach z nim związanych. Premiera serialu nastąpi na antenie Radia TOK FM we wtorek, 27 grudnia 2022 r. po godz. 21:00, a kolejnych części będzie można słuchać do 4 stycznia 2023 r. Wszystkie odcinki będą też dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium po radiowej emisji.

 

Serial radiowy “Kolorowe ptaki” to opowieść o dzieciach i dorosłych w spektrum autyzmu. Prezentuje konkretne historie – począwszy od diagnozy, przez terapię, pobyt w przedszkolu i szkole, aż po czas, gdy edukacja się kończy i zostaje pustka. To także opowieść o różnych obliczach spektrum, ale też o stereotypach, które się z tym wiążą.

Dlaczego część z nas boi się osób z autyzmem? Czy każdy autysta to świetny matematyk? Czy wszyscy autyści rzeczywiście nie rozumieją przenośni? Dlaczego żyjemy często w przekonaniu, że autyzm to agresja albo ukrycie się za szklaną szybą? O tym będzie można usłyszeć już w pierwszej z 6 części serialu, która pojawi się na antenie Radia TOK FM we wtorek, 27 grudnia br. po 21:00.

– Wszystkie osoby w spektrum autyzmu są kolorowe, tak samo jak wielobarwny i różnorodny jest sam autyzm. W serialu opowiemy o pięknych, ale i o trudnych stronach spektrum – postaramy się odpowiedzieć na wiele pytań, choć oczywiście wiemy, że na wszystkie odpowiedzieć się nie da. Bo każda osoba w spektrum to inna historia, inny człowiek, inne doświadczeniawyjaśnia Anna Gmiterek-Zabłocka.

Kolejne odcinki serialu “Kolorowe ptaki” będę emitowane w Radiu TOK FM w dniach 28 – 30 grudnia oraz po Nowym Roku, czyli w dniach 3 – 4 stycznia 2023 r., zwykle po godz. 21:00.

Emisja ostatniego odcinka nastąpi wyjątkowo po godz. 20:00, a tuż po programie – w ramach podsumowania cyklu – na antenie pojawi się wydanie specjalne audycji “Mikrofon TOK FM”, które poprowadzi Anna Gmiterek-Zabłocka. Jak zawsze audycja ta będzie mieć interaktywny format – redakcja TOK FM zaprosi słuchaczki i słuchaczy do dzwonienia oraz udziału w dyskusji.

Wszystkie części serialu będą też dostępne dla subskrybentów TOK FM Premium, na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM – po ich premierze na antenie.

Anna Gmiterek-Zabłocka to na co dzień reporterka Radia TOK FM w Lublinie. Prowadzi audycję “Twój problem – moja sprawa” – program interwencyjny, w którym mówi o problemach i sprawach zgłaszanych przez słuchaczy. Porusza historie trudne, ciekawe, intrygujące, czasami śmieszne. Każdy problem próbuje rozwikłać. Audycja jest emitowana co sobotę o godz. 15:20.
Była laureatką m.in. konkursu Grand Press oraz “Dziennikarz Medyczny Roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *