Sport w TVTVP

Mistrzostwa Polski w skokach w TVP 1, TVP Sport i TVP Polonia

Czas na mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. W czwartek tytułu sprzed roku będzie bronił Kamil Stoch. Czy trzykrotny mistrz olimpijski wygra z będącym w świetnej formie Dawidem Kubackim? Odpowiedź poznamy niebawem.

 

Mistrzostwa Polski 2022 będą dla naszych zawodników ostatnim testem przed Turniejem Czterech Skoczni. Do tej pory biało-czerwoni w zawodach Pucharu Świata radzą sobie bardzo dobrze. Liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki, który zdobył dotychczas 650 punktów. 32-latek w tym sezonie triumfował już cztery razy – dwukrotnie w Wiśle, raz w Titisee-Neustadt i raz w Engelbergu.

Na piątej lokacie plasuje się natomiast Piotr Żyła – 377 “oczek”.

Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Kamil Stoch. Patrząc jednak na dyspozycję Kubackiego i Żyły, można stwierdzić, że czeka go bardzo trudne wyzwanie. W ubiegłym roku srebrny medal przypadł właśnie Żyle, a brązowy Pawłowi Wąskowi.

Początkowo planowano również rozegranie mistrzostw Polski kobiet. Zostały one jednak odwołane ze względu na zbyt małą liczbę uczestniczek.

Konkurs zostanie rozegrany w czwartek 22 grudnia w Wiśle.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Szczegóły transmisji

Kiedy konkurs: czwartek, 22 grudnia, godz. 17:00

O której i gdzie transmisja: od godz. 16:30 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej, od 17:55 w TVP 1 i TVP Polonia

Kto skomentuje: Stanisław Snopek i Mateusz Leleń

Prowadzący studio: Michał Chmielewski

Reporter: Patryk Pancewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *