Koncert Eurowizji „Europe Shine a Light – światło dla Europy”

W sobotę, 16 maja Telewizja Polska w miejsce odwołanego z powodu pandemii koronawirusa Konkursu Piosenki Eurowizji Rotterdam 2020 wyemituje koncert pt. „Europe Shine A Light – Światło dla Europy”.

 

 

W miejsce anulowanej 65. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, który miał odbyć się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie, organizatorzy przedsięwzięcia oraz Telewizja Polska zapraszają na muzyczną ucztę – specjalny koncert, transmitowany ze studia w Holandii. Występy wykonawców widzowie zobaczą na multimedialnym ekranie LED w sobotę, 16 maja, o godz. 21.00 w TVP1.

Zamiast konkursowych występów wokalistów, którzy mieli zaśpiewać dla całej Europy w ramach Konkursu Eurowizji, w programie zobaczymy fragmenty muzycznych klipów wszystkich 41 wykonawców. Artyści wygłoszą także krótkie przesłanie video, skierowane do międzynarodowej publiczności. W Polsce transmisję będzie komentował na żywo Artur Orzech.

W koncercie wystąpi m. in. reprezentantka Polski, 18-letnia Alicja Szemplińska – zwyciężczyni 10. edycji programu muzycznego „The Voice of Poland” w 2019 roku, którą widzowie pokochali za niesamowity głos i wyjątkowe wykonania znanych utworów.

– Najbardziej inspiruje mnie „czarna muzyka”. RnB i Soul były od zawsze ze mną, na tej muzyce się wychowałam i czerpię z jej wykonywania największą przyjemność – przyznaje młoda polska artystka, która nagrała już dwa single: „Prawie My” (2019) oraz „Empires” (2020).

Widowisko artystyczne „Europe Shine A Light – Światło dla Europy” to wyjątkowe wydarzenie w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Ideą koncertu „Europe Shine A Light – Światło dla Europy” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty i jedności między krajami w wyjątkowym czasie, jaki obecnie przeżywamy. Organizatorzy pragną, by twórcy z różnych krajów inspirowali się i wzajemnie zachęcali do współpracy i jedności w obliczu międzynarodowego kryzysu zdrowia i gospodarki.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał się odbyć 12, 14 i 16 maja 2020 w Rotterdamie. Decyzja o odwołaniu wydarzenia nie ma precedensu w blisko 65-letniej historii tego muzycznego show.

Koncert Eurowizji „Europe Shine A Light – Światło dla Europy” – 16 maja w sobotę o godz. 21.00 w TVP1

Przed transmisją koncertu, o godz. 20:30, TVP wyemituje reportaż pt. „Alicja Szemplińska – droga do Eurowizji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *