Koncert jubileuszowy Leszka Długosza w TVP Kultura

W niedzielę, 18 lipca o godz. 15:50 TVP Kultura zaprasza na retransmisję Jubileuszowego Koncertu Leszka Długosza zorganizowanego z okazji 80. urodzin legendarnego artysty „Piwnicy pod Baranami”.

 

Aktor, poeta, pieśniarz i kompozytor Leszek Długosz w 1965 roku związał się z kabaretem „Piwnica pod Baranami”, gdzie zasłynął jako twórca i wykonawca piosenki poetyckiej. Wydał kilkanaście tomików poezji, prowadził też programy radiowe i telewizyjne. W czasie swojej artystycznej kariery był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. Nagrodę Miasta Krakowa oraz tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2007. W 2016 roku został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Koncert odbył się 22 czerwca 2021 r. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. U boku jubilata wystąpili artyści, którzy wykonali utwory z jego repertuaru: Barbara Stępniak-Wilk, Krystyna Tkacz, Marcin Przybylski i Joanna Płonka. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Konrad Mastyło, a Robert Kabara zagrał solo na skrzypcach. Fragmenty poezji Długosza interpretowali wybitni aktorzy Halina Łabonarska i Andrzej Mastalerz.

Koncert został zorganizowany przez Fundację Instytutu Łukasiewicza, Narodowe Centrum Kultury i sfinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Mecenasem koncertu jest PKN ORLEN S.A.

Jubileuszowy Koncert Leszka Długosza w TVP Kultura, w niedzielę, 18 lipca o godz. 15:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *