Koncert ukraińskiego kwartetu DakhaBrakha w Canal+ Premium

Canal+ Premium wyemituje zapis koncertu folkowego zespołu z Kijowa, który odbył się w sierpniu ub. r. w Detroit w ramach wydarzenia Concert of Colors – Detroit’s Diversity Festival. Koncert emitowany będzie również w CANAL+ Family oraz dostępny w serwisie CANAL+ online.

 

Nazwa „DakhaBrakha” jest jednocześnie oryginalna, wyjątkowa i autentyczna. W starym języku ukraińskim oznacza bowiem „dawać/brać”.

Kwartet pochodzi z Kijowa i jak mówią jego członkowie, jego muzyka odzwierciedla fundamentalne elementy ukraińskiego brzmienia i duszy. Eksperymentując z narodową muzyką ludową, zespół dodaje do niej rytmy otaczającego świata, tworząc w ten sposób jasne, niepowtarzalne i niezapomniane brzmienie. Swoją muzykę członkowie zespołu określają mianem „Etno – Chaos” i pragną dotrzeć z nią do serc młodych rodaków oraz słuchaczy na całym świcie.

Grupa, w skład której wchodzą Nina Harenecka, Iryna Kowałenko, Ołena Cybulska i Marko Hałanewycz powstała w 2004 roku w Kijowskim Centrum Sztuki Współczesnej „DAKH” z inicjatywy awangardowego reżysera teatralnego — Władysława Troickiego. Troicki zresztą do dnia dzisiejszego jest Dyrektorem zespołu. Jego teatralne doświadczenie powoduje, że intymne koncerty zespołu są zawsze skrzyżowaniem muzyki i przedstawienia.

Zespół regularnie koncertuje na całym świecie, w tym w Polsce, ostatnią płytę „Alambari” DakhaBrakha wydał w 2020 r.

Koncert CANAL+ otrzymało bezpośrednio od zespołu, wprost z ostrzeliwanego Kijowa.

Udostępniając go Państwu chcemy wesprzeć cały Naród Ukraiński, który walczy o wolność.

Premiera Concert of Colors – DakhaBrakha w sobotę 12.03 o 9:05 w CANAL+ PREMIUM. Koncert będzie także dostępny w serwisie CANAL+ online oraz emitowany na antenie PLANETE+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *