Koncert z cyklu Jazz dla Ciebie na antenie RDC

W poniedziałek 25 stycznia, po godzinie 19.00, Radio Dla Ciebie zaprasza do posłuchania koncertu z cyklu Jazz dla Ciebie. Zaśpiewa Piotr Salata, na fortepianie zagra Adam Niedzielin, na saksofonie Leszek Szczerba. Transmisja również na stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube .

 

Piotr Salata śpiewa z powodzeniem od wielu lat. Muzyka to jego życie. Ma zjawiskową barwę głosu i wyjątkową wrażliwość artystyczną. Piosenki które tworzy to małe perełki. Wszystko w nich ma sens. Opatrzone pięknymi mądrymi tekstami i błyskotliwie zaaranżowane ,pozostają z nami i zmuszają by wracać do nich jak do ulubionych książek. Muzyka Piotra jest adresowana do odbiorcy z bardziej wymagającym i dojrzałym muzycznie gustem. Jest wyśmienitą mieszanką stylowego jazzu, soulu i muzyki pop. Melodyjne utwory z wpadającymi w ucho refrenami ,z oszczędnym i wysmakowanym aranżem to znak firmowy piosenek Piotra. To muzyka na którą czeka duża grupa słuchaczy. Ona przyjemnie uzależnia. Piotr śpiewa o tym co chcielibyśmy delikatnie powiedzieć bliskiej osobie. O świecie za oknami i tym który jest w nas samych.

Piotr jest laureatem głównej nagrody na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazowych w Zamościu. W 2013 roku pojawił się w programie telewizyjnym THE VOICE OF POLAND, a jego wykonanie utworu GEORGIA ON MY MIND wywołało entuzjazm publiczności i jurorów. Pierwsza płyta Piotra „CZUŁA GRA” ukazała się w 2012r. nakładem jednej z największych wytwórni płytowych UNIVERSAL MUSIC POLSKA a jej patronem medialnym został PROGRAM I POLSKIEGO RADIA. Wytwórnia UNIVERSAL widząc potencjał Piotra, jesienią 2016r. Wydała długo oczekiwaną drugą płytę pt. „PS”. Specjalną atrakcją na niej jest duet z legendarnym muzykiem i wokalistą Gordonem Haskellem, znanym między innymi z utworu „How Wonderful you are” i współpracy z grupą KING CRIMSON. Fani takich artystów jak Michael Buble czy Matt Dusk mają nareszcie kogoś kto śpiewa podobny repertuar. Występ Piotra Salaty to gwarancja koncertu na najwyższym poziomie artystycznym.

Transmisja koncertu 25 stycznia 2021 r. po godzinie 19.00

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych albo online na: www.rdcpl/rdcplayer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *