Konkurs Młody Tancerz Roku 2019 w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na kolejną edycję prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Od ponad 10 lat Konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. Młody Tancerz Roku to także trampolina do kariery międzynarodowej, o czym świadczą liczne sukcesy laureatów, jak: wygrane konkursy Eurowizji dla Młodych Tancerzy czy angaże w uznanych zespołach baletowych. Tegoroczna edycja konkursu będzie wyjątkowa. Po pierwsze dlatego, że z uczestnikami zwiążemy się na dłużej, obserwując już ich półfinałowe występy. Po drugie w przeformatowanym programie młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się z klasyczną choreografią baletową. Po trzecie, konkurs ten przyniesie wiele dodatkowych emocji – jeden z uczestników, który nie zostanie zaklasyfikowany do finału przez Jurorów, będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internautów.

4 i 11 czerwca na antenie TVP Kultura widzowie zobaczą zmagania półfinałowe, w których poznamy 14 młodych tancerzy. Następnie Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybiorą najlepszych 6 uczestników finału.

Do półfinału w tym roku zakwalifikowali się: 

1. Gabriela Dąbek – OSB Bytom
2. Dominika Woszek – OSB Bytom
3. Kasper Górczak – OSB Łódź
4. Mikołaj Czyżowski – OSB Warszawa
5. Alan Polański – OSB Warszawa
6. Łukasz Bałoniak – OSB Warszawa
7. Nikola Dworecka – OSB Warszawa
8. Paulina Grodzińska – OSB Gdańsk
9. Zofia Korpacka – OSB Gdańsk
10. Julia Ciesielska – OSB Gdańsk
11. Helena Kozaczko – OSB Poznań
12. Viviana Zajączkowska – OSB Poznań
13. Ewelina Cieśla – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków
14. Judyta Pakulska – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków

W finale, który będzie transmitowany w TVP Kultura 25 czerwca, wystąpi 7 uczestników – 6 tancerzy wybranych przez jury w eliminacjach półfinałowych oraz dodatkowo 1 osoba – zwycięzca tzw. „dzikiej karty”, która będzie przyznana drogą głosowania na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. Obszerne relacje z poszczególnych etapów będzie można śledzić w mediach społecznościowych anteny i na stronie mlodytancerzroku.vod.tvp.pl.

MŁODY MUZYK ROKU, TVP KULTURA: 
• Półfinał: 4 i 11 czerwca (wtorek), godz. 20.20, 
• Finał: 25 czerwca (wtorek), godz. 20.00.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *