Konkursy FIS Cup w Szczyrku w TVP Sport

Jeszcze przed najbliższymi zawodami Pucharu Świata w Lahti odbędą się kolejne konkursy FIS Cup w naszym kraju. We wtorek i środę w TVP Sport i TVPSPORT.PL będzie można obejrzeć zmagania kobiet i mężczyzn w Szczyrku. Wystąpi liczna reprezentacja Polski. Według wstępnych planów ma pojawić się także m.in. dwóch bardzo utytułowanych skoczków.

 

Będą to kolejne zawody FIS Cup w naszym kraju. Na tydzień przed Pucharem Świata w Zakopanem skoczkowie rywalizowali na Wielkiej Krokwi w ramach tego cyklu. Wówczas dwukrotnie zwyciężał Austriak Elias Medwed, a raz blisko podium był Tomasz Pilch.

W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone konkursy na skoczni Skalite w Szczyrku.

Wśród pań mają wystartować wszystkie nasze najlepsze zawodniczki, na czele z Kingą Rajdą, Joanną Szwab oraz mistrzynią Polski Kamila Karpiel.

Wśród mężczyzn zaplanowany jest występ m.in. ósmego w MP Mateusza Gruszki, Arkadiusza Jojki czy Adama Niżnika.

Nie zabraknie również skoczków zagranicznych. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji zobaczymy dwóch bardzo utytułowanych zawodników, którzy w ostatnim czasie mają jednak duże problemy. Chodzi o Andreasa Wellingera i Richarda Freitaga. Dwukrotny mistrz olimpijski (indywidualnie i w drużynie) nie może wrócić do formy po więzadła krzyżowego przedniego. Jego starszy kolega, który także ma medale wielkich imprez, nie radzi sobie wiele lepiej. W tym sezonie Pucharu Świata zdobył zaledwie cztery punkty.

We wtorek i środę odbędą się po dwa konkursy kobiet i mężczyzn. Wszystkie będą transmitowane w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *