MediaZapowiedzi TV

Kontrowersyjna tematyka w niedzielnym paśmie Fokus TV

W sierpniowym cyklu dokumentalnym na kanale Fokus TV zobaczymy „NRD – skradzione dzieci”, „Oddam dziecko w dobre ręce”, „Miłość i seks w Japonii” oraz „Serbska mafia – dziedzictwo Arkana”.

 

 

„NRD – skradzione dzieci” ukazuje nieznaną wcześniej przeszłość Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Szacuje się, że nawet dziesięć tysięcy dzieci w wieku do siedmiu lat, zostało odebranych rodzicom. Umieszczano je w obozach reedukacyjnych lub oddawano parom, które były lojalne wobec komunistycznych Niemiec. O swoich wstrząsających przeżyciach postanowiły opowiedzieć matki i ich dorosłe już dzieci. Niestety wiele aspektów działalności służb wciąż pozostaje nieznanych.

Emisja 4 sierpnia o godz. 21:05 w Telewizji Fokus TV

Film dokumentalny „Serbska mafia – dziedzictwo Arkana” to dzieje najbardziej kontrowersyjnej formacji paramilitarnej w historii współczesnej Europy. Tygrysy Arkana w swojej ojczyźnie są traktowani jak bohaterowie. Świat traktuje ich jak zbrodniarzy. Oni zaś uważają, że zrobili to, co do nich należało. Jak przebiegały dalsze losy byłych członków Serbskiej Straży Ochotniczej?

Emisja 11 sierpnia o godz. 21:05 w Telewizji Fokus TV

Twórcy dokumentu „Oddam dziecko w dobre ręce” omawiają zjawisko re-adopcji, które jest bardzo popularne w Ameryce. Kiedy opiekunowie nie chcą zajmować się wcześniej zaadoptowanym dzieckiem, mogą oddać je komuś innemu. W każdym roku aż dwadzieścia pięć tysięcy adoptowanych dzieci zostaje opuszczonych przez nowych rodziców. W takich przypadkach maluchy stają się ofiarami najgorszych przestępstw. Jak temu zapobiec?

Emisja 18 sierpnia o godz. 21:05 w Telewizji Fokus TV

W kraju Wschodzącego Słońca związki zanikają. Dokument „Miłość i seks w Japonii” ujawnia, że jedna czwarta Japończyków między 30. a 40. rokiem życia nigdy nie uprawiała seksu, choć przemysł pornograficzny działa tam prężnie. Doprowadza to do zapaści demograficznej. Wiele kobiet decyduje się na “ślub solo”, czyli bez narzeczonego. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?

Emisja 25 sierpnia o godz. 21:05 w Telewizji Fokus TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *