Sport w TV

Wspólne oświadczenie dotyczące działalności beoutQ w Arabii Saudyjskiej

FIFA, AFC, UEFA, Bundesliga, LaLiga, Premier League i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w sprawie działalności beoutQ w Arabii Saudyjskiej.

 

 

 

My, posiadacze praw do różnych zawodów piłkarskich, wspólnie potępiamy w najsilniejszy możliwy sposób ciągłą kradzież naszej własności intelektualnej przez pirackiego nadawcę znanego jako „beoutQ” i wzywamy władze Arabii Saudyjskiej (KSA) do wsparcia nas w zakończeniu powszechne i rażące naruszenia naszych praw własności intelektualnej mają miejsce w tym kraju.

Od maja 2018 r. Wspólnie współpracujemy z międzynarodowym radcą prawnym w celu monitorowania i opracowywania dowodów przeciwko beoutQ, którego transmisje są regularnie i na skalę przemysłową udostępniane w sposób niezgodny z prawem. Po dogłębnej analizie przez ekspertów technicznych tego, jak działa beoutQ z technicznego punktu widzenia, jesteśmy zadowoleni, że beoutQ działa specjalnie dla klientów docelowych w KSA i korzysta z udogodnień co najmniej jednego podmiotu z siedzibą w KSA.

W ciągu ostatnich 15 miesięcy rozmawialiśmy z dziewięcioma kancelariami prawnymi w KSA, z których każda po prostu odmówiła działania w naszym imieniu lub początkowo przyjęła instrukcję, a później sama się wycofała.

Jako posiadacze praw autorskich doszliśmy niestety do wniosku, że nie jest obecnie możliwe, aby zatrzymać radcę prawnego w KSA, który jest skłonny lub może działać w naszym imieniu, składając skargę dotyczącą praw autorskich przeciwko beoutQ. Wydaje nam się, że wyczerpaliśmy już wszystkie uzasadnione opcje dochodzenia formalnego roszczenia dotyczącego praw autorskich w KSA i nie widzimy żadnej alternatywy, jak szukać beoutQ i rozwiązania tego bardzo poważnego problemu piractwa za pomocą innych środków.

Naruszenie naszych praw przez beoutQ nieuchronnie szkodzi każdemu aspektowi branży, od posiadaczy praw po legalnych licencjobiorców, konsumentów i fanów, uczestników (w tym zawodników, kluby i drużyny narodowe), a ostatecznie samego sportu.

Z zadowoleniem przyjęliśmy wcześniejsze oświadczenia saudyjskiego Ministerstwa Kultury i Informacji oraz rządu saudyjskiego przeciwko beoutQ. Biorąc jednak pod uwagę skalę piractwa beoutQ w KSA oraz ciągłość piractwa, prosimy, aby Ministerstwo i rząd Arabii Saudyjskiej podjęły szybkie i zdecydowane działania przeciwko beoutQ.

Jesteśmy zobowiązani, zbiorowo i indywidualnie, do współpracy ze wszystkimi właściwymi organami w celu zwalczania piractwa beoutQ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *