Konwertowalny laptop 2w1 Lenovo Yoga™ 920

Pod koniec przyszłego roku odbędzie się 50-lecie wydarzenia, które wielu uważa za narodziny komputera osobistego. W grudniu 1968 r. wynalazca Douglas Engelbart wyszedł na scenę w nieistniejącej już Brooks Hall w San Francisco z wystąpieniem, które będzie znane jako „The Mother of All Demos”. Przez ponad 90 minut Engelbart wprawiał w zachwyt publiczność demonstrując działanie myszy komputerowej, edytora tekstu i grafiki WYSIWYG, wspólnej sieci, hiperłączy i wideokonferencji.1 Żadne z nich nie były dotąd znane.

Lata później Engelbart wyjaśnił, że wraz z kolegami inżynierami koncentrował się nie na poprawie automatyzacji procesów obliczeniowych, ale na rozszerzeniu możliwości urządzeń.2 Engelbart twierdził, że aby komputery mogły być naprawdę przydatne, powinny umożliwiać swoim właścicielom korzystanie z informacji w najbardziej intuicyjny i naturalny sposób. To pozwoliłoby na rozwój innowacyjnego myślenia i technologii.

Można się spodziewać, że wspomniani twórcy komputerów osobistych byliby zachwyceni widząc jak ich zaangażowanie w poprawę interakcji między człowiekiem a maszyną zostało wykorzystane dzisiaj, w postaci nowej Yogi™ 920. Konwertowalny laptop od Lenovo obrazuje niezwykle naturalny sposób powiązania między ludźmi, a komputerami. Wystarczy spojrzeć na cyfrowe, inteligentne pióro pozwalające uwolnić kreatywność z dokładnością pisania po tradycyjnym papierze. Cyfrowy asystent kontrolowany komendami głosowymi może korzystać z możliwości sztucznej inteligencji (AI), by uczyć się nawyków użytkownika i lepiej rozpoznawać jego intencje. Z kolei zabezpieczenia biometryczne rozpoznają właściciela komputera spośród miliardów innych ludzi, a mieszana rzeczywistość otwiera okno na świat, w którym żyjemy.

Pracujący w wiele różnych sposobów, konwertowalny laptop 2w1 Yoga 920 zapewnienia naturalne i intuicyjne doświadczenia podczas korzystania z komputera

Głos: najważniejszy sposób interakcji między ludźmi

Szacuje się, że globalny rynek rozpoznawania głosu osiągnie w tym roku wartość 6,19 mld USD, z założeniem trzykrotnego wzrostu do 2023 roku.3 To oznacza, że ponad 60 milionów osób lub też 1/5 populacji USA będzie korzystać z wirtualnego asystenta głosowego, np. Cortany® co najmniej raz w miesiącu.4 Co równie ważne, funkcja rozpoznawania głosu będzie dostępna nie tylko w smartfonach i inteligentnych głośnikach – Lenovo wdraża ją także w swoich komputerach osobistych, począwszy od nowego laptopa Yoga 920.

Yoga 920 została wyposażona w technologię dalekiego zasięgu, dzięki której Cortana, inteligentny asystent głosowy, rozpoznaje polecenia głosowe z odległości do czterech metrów. Asystent sprawia, że codzienne zadania będzie można wykonywać jeszcze łatwiej i szybciej, zarówno w domu, jak i pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś zajęty obiadem, czy przygotowywaniem się do pracy, możesz użyć Cortanę, aby wygodnie dodawać elementy do listy zakupów, odtwarzać muzykę, sprawdzić korki na mieście, wysyłać krótkie wiadomości e-mail, surfować po Internecie, śledzić przesyłki, uruchamiać aplikacje — a to nie wszystko, ponieważ możliwości Cortany są wciąż rozwijane. Yoga 920 rozpoznaje polecenia także w trybie gotowości5.

Równie istotne jest to, że Cortana może za zgodą właściciela urządzenia korzystać z możliwości sztucznej inteligencji (AI) i świadomości kontekstowej, by automatycznie rozpoznawać użytkownika, aktywnie odpowiadać na jego potrzeby oraz proponować dopasowane rozwiązania. Na przykład: jeśli obiecałeś wysłać raport do szefa, Cortana będzie o tym pamiętać i zaproponuje ustawienie przypomnienia dla tego zadania.

Ustawiaj przypomnienia, wysyłaj wiadomości e-mail lub przeszukuj internet z Cortaną na nowym laptopie Yoga 9202

Pióro jest jeszcze potężniejsze

Mimo rosnącej popularności odpowiedzi głosowych, wiele z zadań wykonywanych w szkole lub w biurze – szczególnie gdy chodzi o kreatywność i wydajność – nadal wymaga korzystania z klawiatury lub pióra. W przypadku laptopa Yoga 920 opcjonalne pióro Lenovo Active Pen 2 z 4096 poziomami nacisku znacząco wpływa na potencjał w funkcjach kreatywnych i wymagających działania w wielu różnych aplikacjach.

Windows Ink™ pozwala pisać, rysować lub szkicować na Yoga 920 za pomocą opcjonalnego pióra Lenovo Active Pen 2

Oferując precyzję pisania, niczym na tradycyjnym papierze, bez dostrzegalnych opóźnień, Lenovo Active Pen 2 z Windows Ink™ pozwala wykonywać szkice, oryginalne schematy, nanosić uwagi na istniejące grafiki i dokumenty. Pracujesz nad prezentacją? Użyj przycisku na piórze, aby szybko sprawdzać emaile od swojego zespołu, wygodnie wprowadzać zmiany do prezentacji, zmień kolor, dodaj opisy, a następnie wyślij – wszystko bez odkładania pióra.

Yoga 920 z opcjonalnym piórem Lenovo Active Pen 2

Najnowsze badania pokazują, że uczniowie lepiej uczą się i wyrażają siebie za pomocą cyfrowych piór niż treści tworzonych przy użyciu klawiatury. Korzystając z cyfrowych rysików „wykonali więcej wykresów, prawidłowo je tworzyli i wyciągali bardziej trafne wnioski na temat wyświetlanych treści” niż ci używający tradycyjnych długopisów lub ołówków.6 Korzyść: cyfrowe pióra są przydatne użytkownikom komputerów i są doskonałym uzupełnieniem klawiatury i myszy.

Moc, opakowanie i prezentacja

Poza bardziej intuicyjnym sposobem wprowadzania danych za pomocą pióra i głosu, Yoga 920 oferuje najnowszy procesor 8 gen. Intel® Core™ do i7, system operacyjny Windows® 10 i podwójny port Thunderbolt™3, obsługujący najszybsze transfery danych na świecie i najszersze pasmo wideo dostępne przez pojedynczy kabel, będąc jednocześnie portem zasilania.7 Poza wydajnością laptop oferuje komfort korzystania ze zintegrowanego czytnika linii papilarnych i funkcji Windows Hello™ zapewniając szybkie i bezpieczne uwierzytelnianie biometryczne.
Charakterystyczny dla laptopów Yoga bransoletowy zawias oferuje niesamowitą elastyczność użytkowania na kilka różnych sposób, w tym pisania w ustawieniu laptopa, prezentacji w pozycji podstawki, przeglądania internetu po odwróceniu ekranu o 360 stopni lub oglądania filmów w trybie namiotu.

Jeśli chodzi o korzystanie z multimediów, Yoga 920 posiada niemal bezramkowy ekran dotykowy 4K IPS o olśniewającej jakości obrazu na 13.9 calach. W połączeniu z mocnym, przestrzennym dźwiękiem opartym na technologii Dolby Atmos, który otacza cię z każdej strony podczas używania słuchawek,8 Yoga 920 oferuje niesamowitą rozrywkę.

Kultowy bransoletowy zawias 360 stopni w Yoga 920

Osoby szukające jeszcze głębszych doznań mogą skorzystać z laptopa Lenovo w połączeniu z zestawem Lenovo Explorer i wejść na jeszcze wyższy poziom doznań w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, podróżując i grając w wirtualnym świecie, jak nigdy wcześniej.

Zanurz się w muzyce i filmach dzięki wyrazistemu dźwiękowi Dolby Atmos w nowym laptopie Yoga 920

Funkcje premium dostępne w tym laptopie dotyczą także wzornictwa Yogi 920. Ważąca zaledwie 1,37 kg ultrasmukła konstrukcja 13,95 mm jest w całości wykonana z metalu w wyróżniających się kolorach platinum, copper oraz unique bronze.10 Na uwagę zasługuje także limitowana edycja pokryw wykonana ze szkła Gorilla® Glass: Yoga 920 Vibes, Star Wars™ Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance oraz Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire.10
Edycja specjalna Yoga 920 Star Wars10
Z przeszłości do teraźniejszości

Gdy Engelbart przedstawił swoją prezentację, komputery były ogromne, kosztowne i w dużej mierze nieistotne dla większości populacji. 50 lat później kolejny wizjoner, Prezes Zarządu Lenovo, Yuangqing Yang powiedział, że „Dziś stoimy w obliczu czwartej rewolucji, która przekształci sposób w jaki pracujemy i żyjemy — w sposób, których nikt nie mógł sobie wyobrazić w XVIII wieku lub nawet 18 miesięcy temu… To inteligentna transformacja — transformacja napędzana dużymi danymi, chmurą i AI”.

Przez połączenie funkcji rozpoznawania głosu z możliwościami sztucznej inteligencji, wykorzystanie funkcjonalności cyfrowych piór, rzeczywistości mieszanej i innych narzędzi umożliwiających użytkownikom maksymalne wykorzystanie ich potencjału, komputery takie jak nowy laptop Yoga 920 ucieleśniają to, co Engelbart i jego zespół rozpoczęli tworzyć tak wiele lat temu.
Laptop Yoga 920 będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce od 1 699,99 euro od września 2017.11

Edycje specjalne laptopa Star Wars™ Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance oraz Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire będą dostępne w cenie od 1 699,99 euro od grudnia 2017 r.11

Wszystkie produkty będą dostępne na stronie www.lenovo.com.11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *